6.C

Dnešním vysvědčením jsme ukončili náš pátý školní rok, až se po prázdninách vrátíme, budeme už chodit na druhý stupeň. Rozloučili jsme se s naší spolužačkou Aničkou, která odchází na gymnázium. Věříme, že tam bude spokojená a někdy se za námi přijde podívat. Všem dětem i rodičům přeji krásné léto, spoustu zážitků a hodně sluníčka. O prázdninách si odpočiňte, ať se v září plni sily a energie opět setkáme.

text a foto: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 5. C

Školní rok jsme zakončili výletem do Prahy, kde jsme s paní průvodkyní navštívili muzeum věnované stavbě Karlova mostu, projeli se na lodi po Vltavě, prošli se po nádvoří Pražského hradu, prohlédli si Valdštejnský sál, Chrám svatého Víta a Zlatou uličku. Praha se nám moc líbila, jen nám ten den bylo veliké horko, tak jsme se osvěžovali pomocí rozprašovačů s vodou. Po návratu do Trutnova jsme nevyrazili do svých domovů, ale zůstali spát ve škole, abychom si ji užili také v noci. Děkujeme rodičům A. Šimkové, T. Sekyrové a T. Košťálové, kteří nám pomohli s občerstvením.

text a foto: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 5. C

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 jsme se byli podívat na představení tanečního klubu Bene Dance Art Team v rámci Trutnovské taneční akademie. Své taneční umění nám představila Maruška a Áňa. Seznámili jsme se s ochutnávkou latinskoamerických tanců, standartních tanců a street dance. Pár kroků si mohli vyzkoušet i nadšení diváci.

text a foto: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka

Dnes jsme si spojili výtvarnou výchovu a přírodovědu a zkoušeli nové věci. Na plato od vajíček jsme malovali svůj portrét. Je pravda, že na první pohled nevypadají naše obličeje úplně zdařile, ale z pohledu s větším odstupem je to rozhodně zajímavá podívaná. Druhým objektem našich nových činností bylo naše tělo a struktura našich oděvů. USB mikroskopem jsme si sami sebe prohlédli hodně zblízka a viděli, co běžně vidět není. Děkujeme všem, kteří k našemu bádání přispěli zapůjčením vlastního notebooku.

text a foto: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka

Středeční výtvarnou výchovu jsme si za hezkého slunného počasí užili v parku. Zkoušeli jsme reálnou kresbu v přírodě. A v reakci na hodinu hudební výchovy, kde jsme poslouchali písníčky Bratří Ebenů – Chlebíčky, jsme si vyzkoušeli umělecké prvky land artu. Doufáme, že nám počasí dovolí si ještě do parku vyrazit.