7.A

V hodinách přírodopisu jsme probrali pěvce. Žáci 7. A si připravili samostatné práce o pěvcích. Tyto práce budou vystaveny v učebně 7. A, aby si žáci mohli obrázky prohlédnout a pěvce si zapamatovat. Následovat bude poznávání pěvců.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

Jenom připomínám:

První den – příjezd (4 hodiny vlakem) do 70 km vzdáleného Mladějova.

Druhý den – Hrubá Skála (15 km). Koupání na věžáku.

Třetí den – hrad Kost (prohlídka), údolí Plakánek, historická vesnice Vesec (filmová vesnice). Koupaliště v Sobotce.

Čtvrtý den – hrad Trosky (výprava tří skupin). Koupání na hrázi Věžického rybníka.

Pátý den – horolezecká stěna v Sobotce.

Šestý den – závody v kombinaci běh a střelba ze vzduchovky, odjezd domů.

PS: a všude s námi vedro, vedro a vedro…

 

text a foto: pan Krejčí Jaroslav, třídní učitel 6. A

V přírodopisu jsme probrali měkkýše. V pátek 12. 4. 2019 nám na hodinu přírodopisu přinesli žáci 7. A, Tomáš Fejfar a Vojta Kubík, ukázat šneka afrického. Dozvěděli jsme se, že největší druh Achatina achatina v zajetí dorůstá do velikosti 15-20 cm a jeho hmotnost činí 300 g.  Žije až sedm let. Šnek africký se rád koupe. Jedná se o hermafrodita.

 

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

Šestá třída umístěná do safari. Co více by si kantor mohl přát. Žáci nikam neutečou a přitom jsou pod dohledem, řvát mohou jako lvi a všichni jsou na to zvyklí, pobíhat mohou jako zvířata a nikomu to nepřijde divné. Snad hudba budoucího školství. Ale přesně tak vypadala naše předvelikonoční středa. Přesto jsme po dětech něco málo chtěli. Čas od času se sehnout, zvednout klacek, větev, slabý kmen a odhodit co nejdále od silnice. To byla náplň naší nevšední brigády ve dvorské ZOO. A protože jsme vše splnili, mohli jsme se za odměnu rozeběhnout po celé zahradě. Nezapomeňte do konce kalendářního roku vyčerpat jednorázovou vstupenku!!!

 

text a foto: pan Krejčí Jaroslav, třídní učitel 6. A

Při hodinách pracovního vyučování jsou děvčata a chlapci rozděleni na samostatné skupiny. Během hodin každý žák a žákyně vyrábí to, co je mu bližší. Tak mohou pod rukama našich dětí vzniknout krásné vyšívané dečky, nebo sestavy rádia, větráku, či různých houkaček s použitím školní elektro stavebnice.

 

text a foto: pan Krejčí Jaroslav, třídní učitel 6. A

Back to top