7.B

V pátek 17. 5. jsme se vydali do poříčského útulku, kde jsme opuštěným psům předali zakoupené dobroty, seznámili se s chodem útulku, některé psy jsme si pohladili a jednoho i vyvenčili.

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel 6. B

Při jedné z našich třídnických hodin jsme narazili na téma odpadků a znečištění naší planety, potažmo našeho města. Žáci byli informováni o již tradiční úklidové akci, při které dobrovolníci čistí Trutnov. Na konci naší hodiny ke mně přišlo několik žáků s tím, že by se rádi také zúčastnili. Popravdě jsem moc nevěřil, že by někdo opravdu šel.  O to větší překvapení bylo, když jsem při prohlížení fotografií ze zmíněné akce na stránkách Trutnovinek spatřil čtyři naše holky, které se do této smysluplné akce opravdu zapojily. Holky, máte náš obdiv a doufejme, že takovýchto lidiček bude do budoucna čím dál více!

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel 6. B

Ve 42. ročníku školního kola matematické soutěže PYTHAGORIÁDA máme čtyři úspěšné řešitelky, které postupují do okresního kola. Jedná se o žákyně Nicole Friedrichová, Nikola Jaková, Anička Kȕhnlová a Sandra Koutová. Gratulujeme.

text: Mgr. Schmiedová Dagmar, garant akce

Den Země jsme oslavovali úklidem ve dvorské ZOO. Pomáhali jsme vyklízet větve na safari. Všichni si zaslouží pochvalu za odvedenou práci.

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel 6. B

V pátek 29. 3. 2019 jsme se vydali do Vrchlabí, abychom se v KCEV Krtek zúčastnili výukového programu „OBOJŽIVELNÍCI KRKONOŠ“. Cestou do Krtka jsme si prohlédli nemocné káně, o které pečují pracovníci KRNAP. Během programu jsme viděli ukázky obojživelníků žijících na území ČR, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o ocasatých i bezocasých obojživelnících a učili se obojživelníky rozlišit podle jejich hlasů. Následně jsme se vypravili na místa, kde jsou instalovány zábrany usnadňující zejména skokanům a ropuchám cestu do míst rozmnožování. Žáby se tak mohou bezpečně dostat přes silnice. Trdliště jsou uměle vytvořená místa, kam záchranáři mohou přenášet vajíčka žab. Trdliště pomáhají zachránit mnohé obojživelníky.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu