V týdnu od 16. 6. do 21. 6. 2019 se naše třída účastnila kurzu Trek v rekreačním zařízení u rybníka Nebákov, které se nachází poblíž Trosek v romantickém údolí zasazeném v hloubi krásné přírody. Během našeho pobytu jsme se naučili pracovat s mapou, znát topoznačky a také se podle mapy orientovat v terénu. Kromě toho jsme se učili Morseovu abecedu, zazávodili si při postřehovém závodě, stříleli ze vzduchovek na kačeny a terče, zopakovali si zdravovědu a typy ohňů a také absolvovali noční stezku odvahy. Navíc jsme si „zalezli“ na umělé horolezecké stěně v Sobotce, kde se nám věnovali profesionální horolezci. Co se týká turistiky, navštívili jsme zajímavá místa Českého ráje. Konkrétně zříceniny hradu Trosky, Muzeum panenek v Troskovicích, pohádkový hrad Kost, kde se mimochodem natáčela známá pohádka S čerty nejsou žerty. Dále jsme viděli Podsemínský mlýn, místní mokřady a rybníky Vidlák a Věžák, kde se nám naskytla jedinečná možnost krmit téměř z ruky nutrie. V tábořišti jsme pak uspořádali turnaj v přehazované, hráli jsme minikopanou, badminton a také řádili v „našem rybníku“ Nebákov. Počasí nám přálo, jídlo bylo výborné, ubytování také pěkné, takže si myslím, že jsme si celý pobyt pořádně užili.

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel 6. B

Back to top