V termínu od 17. do 21. října 2016 se konal START - přípravný kurz třídy 4. B. Základnou byl areál Pensionu Kobr v Jívce II. Spaní bylo zajištěno na pokojích v penzionu. Strava s rozšířenou penzí a pitným režimem byla zajištěna v penzionu. Základním cílem bylo seznámení účastníků kurzu se základními dovednostmi pro další kurzy. Počasí bylo říjnově podzimní, tj. chladné s občasným deštěm.

Účastníci kurzu se naučili:

Základy turistiky - správně se obléknout, připravit si věci na cestu, pohyb v terénu

Topografie - přednáška, práce s mapou a busolou, orientace v terénu pomocí turistického značení

Stavba tábora - správný výběr místa na stanování, stavění stanů

První pomoc - přednáška s praktickou ukázkou - zajistila VOŠ a SZŠ Trutnov

Střelba ze vzduchových pušek - teorie manipulace se zbraní a střelby

Horolezecký výcvik - přednáška o historii, druhů horolezectví, výstroji a výzbroji; lezecký výcvik - spouštění na laně

Příprava táborového ohně - správná manipulace s ostrým nářadím, správné používání sekyr a pil při přípravě dřeva, druhy táborových ohňů, pálení táborového ohně

Uzlování - správné vázání vybraných uzlů

Účastníci kurzu navštívili - báňskou záchrannou stanici v Odolově, kde proběhla přednáška a účastníci si vyzkoušeli výcvikový polygon (dýmnici)

Soutěže - Nejlepší záchranář (polygon BZS), překážková dráha, uzlování, masky apod.

Ostatní činnosti - překážková dráha, míčové a další hry na beach volejbalovém hřišti, diskotéka, karneval, bazén apod.

Hodnocení kurzu:

Kurz je hodnocen velice kladně. Kurz naplnil svůj cíl - účastníci zvládli základní kurzovní dovednosti. Pochvala a poděkování všem účastníkům kurzu, tj. žákům 4. B třídy naší školy, třídní učitelce Mgr. R. Kováčové, a dále provozovateli a majiteli Pensionu Kobr v Jívce II. - rodině Kobrových za vynikající stravu, ubytování a ostatní servis.

Attachments:
Download this file (START_2016_plan.pdf)START_2016_plan.pdf[ ]111 kB
Download this file (START_4B_2016_vysledky.pdf)START_4B_2016_vysledky.pdf[ ]101 kB