Dne 10. 1. 2018 jela třída 5. B na exkurzi do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Všichni žáci měli připraveny otázky na průvodce, protože exkurze byla součástí výukového tématu Vesmír. Po příjezdu jsme vešli do Hvězdárny, kde jsme si odložili a mohli jsme si vyzkoušet různé věci, například modulaci zemětřesení. Pak jsme vstoupili do digitálního promítacího sálu, kde bylo plátno místo před očima přímo nad hlavou! Užili jsme si promítání noční oblohy, kde nám průvodce přiblížil souhvězdí a hvězdy. Potom jsme putovali vesmírem a nakonec jsme navštívili i vesmírnou stanici a prolétli jsme se nekonečným prostorem. Po promítání jsme si prohlédli novou část moderního Planetária, a když jsme se přemístili do staré budovy, mohli jsme se podívat i dalekohledem, bohužel pršelo.

Mně osobně se exkurze moc líbila.

text: Adéla Filippiová, žákyně 5.B

foto: Mgr. Kováčová Renata, třídní učitelka 5. B