Na Bažinu do Pece pod Sněžkou jsme se moc těšili. Dokonce jsme ten prudký kopec k chatě na Javoru vyběhli jako laňky. Nahoře už na nás čekala maminka Míši Pražáka, která pro nás měla připravenou přednášku s praktickými ukázkami úrazů a první pomoci na horách. Každému pomocí speciální směsi vytvořila na ruce nebo na noze odřeninu a ve dvojici si žáci pomáhali s ošetřováním. K večeři si děti opekly buřty na ohni, který kontrolovaně zapálil náš hasič Vojta Kubík se svými pomocníky. Po večeři si každý připravil svačinu na druhý den a šlo se spát.

Ráno jsme vstávali brzy, čekal nás celodenní výlet s výšlapem na Sněžku. Na Růžovou horu jsme vyjeli lanovkou, abychom ušetřili pár sil, a potom už jsme šlapali po svých (Sněžka-Luční bouda-Výrovka-Chata na rozcestí-Rozhledna Hnědý vrch). Všichni tuto náročnou túru zvládli velmi dobře a jako zaslouženou odměnu dostali kurzovní tričko.

Další dny jsme si užívali krásné počasí, tvořili si herbář, běhali orientační běh, šli na krátký výlet okolo Kolínské a Pražské boudy, stavěli stan, stříleli ze vzduchovky, navštívili Monkey park a na závěr kurzu jako již tradičně DISCO!

Při kurzu se nikdo vážně nezranil a všichni jsme domů odjížděli s přáním, abychom se na Bažinu mohli opět vrátit. V Peci se nám moc líbilo a už se moc těšíme lyžák!

text a foto: Mgr. Samcová Petra, třídní učitelka 5. A

Back to top