7.B

V nedávné době nám přišel dopis od Helenky, holčičky vyrůstající v Dětském domově Vizovice. Naše třída se na Vánoce složila na dárek – razítka. Helenka pro nás vyrobila velikonoční přáníčko právě z darovaných razítek. Byla to pro nás milá zpětná vazba.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Den Země jsme oslavovali úklidem ve dvorské ZOO. Pomáhali jsme vyklízet větve na safari. Všichni si zaslouží pochvalu za odvedenou práci.

Lyžařský kurz se vydařil. Všichni se naučili rychlé jízdě na sjezdových i běžeckých lyžích. Počasí nám přálo, hodně svítilo sluníčko, napadl i nový sníh. Dozvěděli jsme se zajímavé informace při přednáškách, poměřili síly v turnaji ve stolním tenise, potili se v sauně, lyžovali při umělém osvětlení, občerstvovali jsme se při výletech na běžkách, užili si zábavy na kopci před chalupou, hráli karty, skládali básničku, tancovali a vymódili se na karneval. Pochvala za bezproblémový průběh patří všem účastníkům kurzu.

Na závěr bruslařské sezóny bylo naplánováno několik akcí na ledě. V úterý 26. 3. vybojoval náš tým na turnaji v hokeji 2. místo v kategorii 6. – 7. tříd. Třídu reprezentovali Michal T., Michal Š., Jirka, Musadeg, Lukáš, Eliška. Ve středu 27. 3. se konaly celoškolní závody v rychlobruslení. V kategorii chlapců 7. ročníků vybojoval Michal T. 1. místo. Všechny stupně vítězů patřily v kategorii dívek 7. ročníků našim děvčatům. Na 1. místě se umístila Natka K., druhé místo obsadila Nikča H. a třetí příčka patří Marušce. Uznání si zaslouží všichni zúčastnění. Na Den učitelů 28. 3. se konal tradiční hokejový zápas mezi žáky a učiteli naší školy.

Ve třídách 5. C a 7. B proběhl projektový den. Nejprve si třídy na flipchart napsaly, s jakými tématy by rády pracovaly. Z návrhů bylo nakonec vybráno téma Záhady a tajemství. Žáci byli rozděleni do pětičlenných týmů. Každá skupina dostala zadání a zároveň si vylosovala téma, které bude zpracovávat. Týden si týmy chystaly materiály a připravovaly se. Ve středu 6. března se žáci shromáždili v jedné třídě, aby zhlédli video o nevysvětlitelných záhadách. Vyslechli si organizační pokyny a nachystali si pracoviště. Pak se pustili do práce. Pátrali po podivných tvorech, zjišťovali tajemství o Titanicu a vyráběli lapbook na vylosované téma. Na závěr dne svoji práci odprezentovali a zhodnotili. Děti pracovaly se zaujetím, ohlasy žáků i kantorů byly pozitivní. Výsledky práce visí na nástěnce na 2. patře školy a rozhodně stojí za vidění.

text a foto: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 5. C, Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B