7.B

V nedávné době nám přišel dopis od Helenky, holčičky vyrůstající v Dětském domově Vizovice. Naše třída se na Vánoce složila na dárek – razítka. Helenka pro nás vyrobila velikonoční přáníčko právě z darovaných razítek. Byla to pro nás milá zpětná vazba.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Den Země jsme oslavovali úklidem ve dvorské ZOO. Pomáhali jsme vyklízet větve na safari. Všichni si zaslouží pochvalu za odvedenou práci.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Lyžařský kurz se vydařil. Všichni se naučili rychlé jízdě na sjezdových i běžeckých lyžích. Počasí nám přálo, hodně svítilo sluníčko, napadl i nový sníh. Dozvěděli jsme se zajímavé informace při přednáškách, poměřili síly v turnaji ve stolním tenise, potili se v sauně, lyžovali při umělém osvětlení, občerstvovali jsme se při výletech na běžkách, užili si zábavy na kopci před chalupou, hráli karty, skládali básničku, tancovali a vymódili se na karneval. Pochvala za bezproblémový průběh patří všem účastníkům kurzu.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Na závěr bruslařské sezóny bylo naplánováno několik akcí na ledě. V úterý 26. 3. vybojoval náš tým na turnaji v hokeji 2. místo v kategorii 6. – 7. tříd. Třídu reprezentovali Michal T., Michal Š., Jirka, Musadeg, Lukáš, Eliška. Ve středu 27. 3. se konaly celoškolní závody v rychlobruslení. V kategorii chlapců 7. ročníků vybojoval Michal T. 1. místo. Všechny stupně vítězů patřily v kategorii dívek 7. ročníků našim děvčatům. Na 1. místě se umístila Natka K., druhé místo obsadila Nikča H. a třetí příčka patří Marušce. Uznání si zaslouží všichni zúčastnění. Na Den učitelů 28. 3. se konal tradiční hokejový zápas mezi žáky a učiteli naší školy.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Ve třídách 5. C a 7. B proběhl projektový den. Nejprve si třídy na flipchart napsaly, s jakými tématy by rády pracovaly. Z návrhů bylo nakonec vybráno téma Záhady a tajemství. Žáci byli rozděleni do pětičlenných týmů. Každá skupina dostala zadání a zároveň si vylosovala téma, které bude zpracovávat. Týden si týmy chystaly materiály a připravovaly se. Ve středu 6. března se žáci shromáždili v jedné třídě, aby zhlédli video o nevysvětlitelných záhadách. Vyslechli si organizační pokyny a nachystali si pracoviště. Pak se pustili do práce. Pátrali po podivných tvorech, zjišťovali tajemství o Titanicu a vyráběli lapbook na vylosované téma. Na závěr dne svoji práci odprezentovali a zhodnotili. Děti pracovaly se zaujetím, ohlasy žáků i kantorů byly pozitivní. Výsledky práce visí na nástěnce na 2. patře školy a rozhodně stojí za vidění.

text a foto: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 5. C, Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B