8.B

Vrchlabská Základní škola náměstí Míru vyhrála štafetový běh, který uspořádal na trutnovském atletickém stadionu Rotary Club. Jako druzí zdolali vzdálenost 42 195 metrů žáci zdejší "Komendy". Třetí byly Schulzovy sady ze Dvora Králové nad Labem, čtvrtá ZŠ kpt. Jaroše, pátá Mládežka a šesté Poříčí. Za naši třídu se soutěže zúčastnili Terka s Michalem.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Na závěr letošního školního roku jsme si udělali výlet do liberecké IQlandie. Viděli a vyzkoušeli jsme si mnoho nového.  Po návratu do Trutnova bylo pro nás zážitkem přespat ve škole. Výbornou snídani pro nás upekla Lukášova mamka.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

V nedávné době nám přišel dopis od Helenky, holčičky vyrůstající v Dětském domově Vizovice. Naše třída se na Vánoce složila na dárek – razítka. Helenka pro nás vyrobila velikonoční přáníčko právě z darovaných razítek. Byla to pro nás milá zpětná vazba.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Na závěr školního roku jsme ještě jednou pracovali v centrech. Nejdříve jsme se vylosovali do týmů. Zvolili jsme si název naší cestovní kanceláře a vybrali destinaci, do které nalákáme klienty. Pak nás čekala práce v manipulaci – slovní úlohy a plánování dovolené, v ateliéru – mapa naší lokality a letáček cestovky, v objevech – seznámení s destinací, v komunikaci – češtinářské úkoly o top destinacích světa a cestopis.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Den Země jsme oslavovali úklidem ve dvorské ZOO. Pomáhali jsme vyklízet větve na safari. Všichni si zaslouží pochvalu za odvedenou práci.