7.B

Na závěr školního roku jsme ještě jednou pracovali v centrech. Nejdříve jsme se vylosovali do týmů. Zvolili jsme si název naší cestovní kanceláře a vybrali destinaci, do které nalákáme klienty. Pak nás čekala práce v manipulaci – slovní úlohy a plánování dovolené, v ateliéru – mapa naší lokality a letáček cestovky, v objevech – seznámení s destinací, v komunikaci – češtinářské úkoly o top destinacích světa a cestopis.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

V nedávné době nám přišel dopis od Helenky, holčičky vyrůstající v Dětském domově Vizovice. Naše třída se na Vánoce složila na dárek – razítka. Helenka pro nás vyrobila velikonoční přáníčko právě z darovaných razítek. Byla to pro nás milá zpětná vazba.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Na závěr bruslařské sezóny bylo naplánováno několik akcí na ledě. V úterý 26. 3. vybojoval náš tým na turnaji v hokeji 2. místo v kategorii 6. – 7. tříd. Třídu reprezentovali Michal T., Michal Š., Jirka, Musadeg, Lukáš, Eliška. Ve středu 27. 3. se konaly celoškolní závody v rychlobruslení. V kategorii chlapců 7. ročníků vybojoval Michal T. 1. místo. Všechny stupně vítězů patřily v kategorii dívek 7. ročníků našim děvčatům. Na 1. místě se umístila Natka K., druhé místo obsadila Nikča H. a třetí příčka patří Marušce. Uznání si zaslouží všichni zúčastnění. Na Den učitelů 28. 3. se konal tradiční hokejový zápas mezi žáky a učiteli naší školy.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Den Země jsme oslavovali úklidem ve dvorské ZOO. Pomáhali jsme vyklízet větve na safari. Všichni si zaslouží pochvalu za odvedenou práci.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 7. B

Lyžařský kurz se vydařil. Všichni se naučili rychlé jízdě na sjezdových i běžeckých lyžích. Počasí nám přálo, hodně svítilo sluníčko, napadl i nový sníh. Dozvěděli jsme se zajímavé informace při přednáškách, poměřili síly v turnaji ve stolním tenise, potili se v sauně, lyžovali při umělém osvětlení, občerstvovali jsme se při výletech na běžkách, užili si zábavy na kopci před chalupou, hráli karty, skládali básničku, tancovali a vymódili se na karneval. Pochvala za bezproblémový průběh patří všem účastníkům kurzu.