Prožili jsme, krásný týden na lyžařském kurzu v Peci pod Sněžkou na školní chatě Bažina. Žáci byli rozděleni na skupiny běžců a sjezdařů. Pouze Víťa se stal výborným pomocným kuchařem. Na běžkách jsme podnikali trasy na Pražskou boudu, Lesní boudu, Kolínskou boudu a dokonce až na Černou horu. Sjezdaři absolvovali Tour de Pec – sjezd všech sjezdových tratí v areálu Pece pod Sněžkou. Jeden den jsme si i zařádili ve sněhu před chalupou na tobogánu Bažina – Havlovka. Každý večer probíhalo saunování a otužování nadšených dobrovolníků. Nechyběly společenské hry, zpívání při kytaře a přednášky o historii lyžování, chování na horách a údržbě lyží. Poslední den jsme závodili ve slalomu a v běhu na lyžích. Sněhu a krásného počasí nám Krakonoš dopřál dostatečně.

text a foto: Mgr. Dostálová Dagmar, třídní učitelka 7. A

Back to top