Dne 4. 5. 2017 přijela do Trutnova soutěžit rovná stovka žáků, základních a středních škol, o tituly krajských přeborníků v aquatlonu a o nominaci na Finále poháru AŠSK ČR v aquatlonu. Tento významný sportovní podnik se konal z pověření KR AŠSK ČR a ve spolupráci s ČTA. Velkou cenu pořádali pedagogové ze ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38.

Aquatlon je sport, který kombinuje plavání a běh. Obě dvě disciplíny patří mezi základní pohybové dovednosti, které je vhodné u dětí rozvíjet a upevňovat. Díky skutečnosti, že je aquatlon finančně nenáročný, se mohou tomuto sportu věnovat opravdu všichni.

Za historický mezník lze bezesporu považovat start prvního tělesně hendikepovaného závodníka, který startoval v kategorii TRI 2.

 

Kategorie:

a) I. D, CH 1. až 3. ročník ZŠ (2007 až 20010).

b) II. D, CH 4. až 5. ročník ZŠ (2005 až 2007).

c) III. D, CH 6. až 7. ročník ZŠ (2003 až 2005) a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

d) IV. D, CH 8. až 9. ročník ZŠ (2000 až 2003) a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

e) V. D, CH 1. až 4. ročník SŠ, žáci řádného denního studia (1997 až 2001).

f) I. až V. D, CH TRI (tělesně postižení žáci ZŠ a SŠ)

 

Plavecká část se konala v krytém plaveckém bazénu a běh na atletickém stadionu. Distance jednotlivých disciplín se lišily dle věkových kategorií.

Disciplíny:

Kategorie I. D, CH – 25m plavání VZ a 400m běh.

Kategorie II. D, CH – 50m plavání VZ a 800m běh.

Kategorie III. D, CH – 100m plavání VZ a 1500m běh.

Kategorie IV. D, CH – 100m plavání VZ a 1500m běh.

Kategorie V. D, CH – 200m plavání VZ a 2000m běh.

Kategorie TRI dle druhu tělesného postižení a věku

 

Do soutěže se sčítaly výkony z plavecké a běžecké části. Tento fakt zajistil napínavý boj po celou dobu závodu. Tituly krajských přeborníků pro školní rok 2016/2017 vybojovali:

 

Kategorie I. D: Schmiedová Erika, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie I. CH: Prášek Nello Daniel, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie II. D: Kirschová Nikol, ZŠ R. Frimla, Trutnov

Kategorie II. CH: Vávra Ondřej, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie III. D: Černá Veronika, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie III. CH: Pásler Kryštof, MG Úpice, Trutnov

Kategorie IV. D: Ondráčková Barbora, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie IV. CH: Günther Jan, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie V. D: Pěničková Anežka, VOZŠ a SZŠ Trutnov

Kategorie V. CH: Umlauf Aleš, SPŠ Trutnov

 

Kompletní výsledky ZDE. Fotogalerie ZDE.

 

Nejlepší závodníci v jednotlivých kategoriích, kteří se umístili na stupních vítězů, obdrželi diplomy, medaile a věcné ceny. Vítězové si „odnesli“ tituly krajských přeborníků. Závodníci mimo stupně vítězů si za své sportovní nasazení odnesli diplomy a sladké odměny.

 

Postup na Finále poháru AŠSK ČR v aquatlonu, které se uskuteční 25. až 26. 5. 2017 v Trutnově, opět pod taktovkou pedagogů od „Letadla“, si automaticky zajistilo prvních deset závodníků v kategorii II., III., IV. a V., kteří se zúčastnili kola krajského. Propozice ZDE.

 

Žáci z KHK, kteří se neúčastnili krajského kola a projeví zájem na finále startovat, musejí prostřednictvím své školy písemně požádat u ředitele soutěže o udělení divoké karty. Žádost musí být podložena odpovídající výkonností na úrovni nejhůře pátého závodníka z kola krajského v dané kategorii.

 

Akci podpořil: Královéhradecký kraj v rámci „Podpory regionálních soutěží pro děti a mládež v Královéhradeckém kraji“, firmy CASIA spol. s r. o., KARA Trutnov, a.s., ČTA, AŠSK ČR, město Trutnov a V Sport Trutnov.

 

Text: ředitel soutěže Mgr. Karajanis Petr, DiS.

Foto: pan Šálek Miloš

 

 

 

 

 

 

 

Back to top