Ve dnech 25. a 26. 5. 2017 hostil Trutnov, historicky první ročník „Finále poháru“ AŠSK ČR v aquatlonu ZŠ a SŠ. Velkou cenu Trutnova pořádali, z pověření VV AŠSK ČR a ve spolupráci s ČTA, pedagogové ze ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38.

Nominační kritéria splnilo a do mistrovského závodu se následně prezentovalo na šest desítek závodníků z celé ČR. „Finále poháru“ bylo vypsáno pro tyto kategorie:

 

a) II. D, CH 4. až 5. ročník ZŠ (2005 až 2007).

b) III. D, CH 6. až 7. ročník ZŠ (2003 až 2005) a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

c) IV. D, CH 8. až 9. ročník ZŠ (2000 až 2003) a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

d) V. D, CH 1. až 4. ročník SŠ, žáci řádného denního studia (1997 až 2001).

e) I. až V. D, CH TRI (tělesně postižení žáci ZŠ a SŠ)

 

Závodníci soutěžili na těchto distancích:

 

Kategorie II. D, CH – 50m plavání VZ a 800m běh.

Kategorie III. D, CH – 100m plavání VZ a 1500m běh.

Kategorie IV. D, CH – 100m plavání VZ a 1500m běh.

Kategorie V. D, CH – 200m plavání VZ a 2000m běh.

Kategorie TRI dle druhu tělesného postižení a věku.

 

První den se v krytém plaveckém bazénu uskutečnila plavecká část. Naměřené časy nasvědčovaly, že cenné kovy se budou brát pouze za špičkové výkony. Jen pro představu v kategorii V. chlapci zaplaval, Umlauf Aleš ze SPŠ Trutnov, na 200m VZ čas 2:07,79 minuty! Druhý den soutěže se uskutečnila běžecká část na atletickém stadionu. I na atletickém oválu byly zaznamenány kvalitní běžecké výkony. Za zmínku stojí čas 4:28,51 minuty na 1500m, který zaběhl v kategorii IV. chlapci Macháček Michal ze ZŠ Chýnov.

O mistrovských titulech rozhodly až součty časů z plavecké a běžecké části závodu. Zlaté medaile z „Finále poháru“ AŠSK ČR v aquatlonu vybojovali:

 

Kategorie II. D: Kirschová Nikol, ZŠ R. Frimla, Trutnov

Kategorie II. CH: Kozojed Ondřej, ZŠ a MŠ Mladá Vožice

Kategorie III. D: Červenková Denisa, ZŠ T. G. M., Komárov

Kategorie III. CH: Kostlán Robert, ZŠ a SŠ Sezimovo Ústí

Kategorie IV. D: Šrůtková Ela, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie IV. CH: Macháček Michal, ZŠ Chýnov

Kategorie V. D: Hurdálková Anna, BPA Malé Svatoňovice

Kategorie V. CH: Umlauf Aleš, SPŠ Trutnov

 

Kompletní výsledky ZDE. Fotogalerii naleznete ZDE.

 

Nejlepší závodníci v jednotlivých kategoriích, kteří se umístili na stupních vítězů, obdrželi medaile, diplomy a věcné ceny. Vítězové si navíc z Trutnova „odvezli“ historicky první tituly mistrů ČR v aquatlonu ZŠ a SŠ. Závodníci mimo stupně vítězů si „vyplavali a vyběhali“ diplomy, sladké odměny a věcné ceny.

Pevně věříme, že pořadatelé z řad pedagogů ze ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38, budou mít nesmazatelný podíl na tom, že se „Finále poháru“ v aquatlonu napevno zapíše do kalendáře AŠSK ČR a ČTA na několik desítek let dopředu!

 

Akce by se neuskutečnila bez PODPORY:

Česká triatlonová asociace, firma CASIA spol. s r. o., KARA Trutnov, a.s., město Trutnov, AŠSK ČR, V Sport Trutnov, Cyklo Trading s. r. o., KOLA u kostela Trutnov, Hotel Patria Trutnov, VITAR s. r. o., Red Bull Wings.

 

Text: ředitel soutěže Mgr. Karajanis Petr, DiS.

Výsledky: pan Kresan Cyril

Foto: pan Petr Jiří

Back to top