Letošní vodácký výcvik určený pro devátou třídu se konal z důvodu většího počtu přihlášených žáků opět po kratší odmlce na řece Ohři. Malebný kraj Karlovarského kraje a jeho chráněné oblasti přivítal naše deváťáky s otevřenou náručí. Neobsazená vodní tábořiště, volná klikatící se řeka, krásné počasí a jarní příroda poznamenaná zpěvem ptáků. To vše nám vytvořilo tu pravou vodáckou atmosféru potřebnou pro pohodu a dobrou náladu našich posádek. Během kratších i delších tras (ta poslední byla proklatě dlouhá) od prvního noclehu v Šabině až do Vojkovic, jsme zažívali spoustu pěkných chvil a nových zážitků. Ovládat raftové čluny není právě věc nejlehčí, a to sebou nese mnohdy i nevšední situace. Nakonec jsme vše zvládli a mohli s klidem odjet vlakem domů do náruče svých rodičů. Myslím, že až po létech vyblednou vzpomínky na povinnou školní docházku, určitě ty z vodáku zůstanou.

text a foto: pan Krejčí Jaroslav, třídní učitel 9. B a garant kurzu

Back to top