Žáci z 5. B na svém druhém kurzu v Krkonoších v termínu od neděle 21. 5. do pátku 26. 5. 2017.

Nejprve jsme se ke školní chalupě museli „vyšplhat“ po sjezdovce Javor. Ubytovali jsme se a seznámili s programem kurzu. Večer jsme si opekli špekáčky.

V pondělí jsme se vypravili na Hnědý vrch. Z rozhledny byl úžasný výhled do dalekého okolí. Po cestě jsme sbírali rostliny, které jsme na chalupě dali vylisovat, abychom na závěr pobytu vytvořili herbář. Museli jsme si uvařit na ohni, odpoledne jsme se naučili orientovat se v mapě a pracovat s buzolou. V podvečer se konal závod v běhu do vrchu. Večer někteří využili saunu, někteří se zabavili v herně u stolního tenisu či fotbálku.

 

 

V úterý nás čekal výstup na naši nejvyšší českou horu. Na Růžovou horu jsme využili lanovku, ale pak už jsme museli „po svých“. Zpět do Pece jsme sestupovali Obřím dolem.  Počasí bylo ideální, jen ty nálety a rojení hmyzu! Večer jsme hráli společenské hry.

Ve středu jsme se seznámili s druhy ohňů, naučili se poskytnou základní první pomoc a zkusili si postavit stan. Odpoledne jsme vyrazili na výlet ke Kolínské a Pražské boudě. Bylo chladno, foukal silný vítr a ti, kteří si zabalili s sebou rukavice a čepice, za ně byli rádi. Večer jsme si povídali o KRNAPU, ohrožených rostlinách a živočiších, o ochraně přírody …

Ve čtvrtek dopoledne jsme si zastříleli ze vzduchovek a tvořili herbář. Opět jsme si uvařili na ohni a odpoledne se konal postřehový závod a biatlon v Bažině aréně. Večer patřil karnevalu a diskotéce.

V pátek jsme si v tříčlenných týmech vyzkoušeli azimutový závod. Pak už následovalo závěrečné vyhodnocení všech závodů, bodování za úklid, nejpilnější službu, nejspolehlivějšího topiče, nejhezčí herbáře …

Na dalším kurzu se už o sebe určitě budeme umět v přírodě postarat.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 5. B a garant akce

Back to top