Pedagogové ze ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38 budou pořádat jubilejní 10. ročník Velké cenu Trutnova ve šplhu. Sportovní akce je vypsaná KR AŠSK ČR jako krajské kolo ve šplhu družstev a jednotlivců ZŠ a SŠ. Družstva chlapců a dívek přijedou bojovat o tituly krajských přeborníků do tělocvičny ZŠ kpt. Jaroše 16. 2. 2018. Vítězná družstva chlapců a dívek SŠ si zajistí postup na republikové finále ve šplhu, které se bude konat 22. až 23. 3. 2018 v Holešově. Na tři nejlepší ve vypsaných kategoriích čekají diplomy, medaile, poháry a věcné ceny. Pořadatelé připravují pro sportovce a jejich pedagogy doprovodný program. A možná „přijde“ i Red Bull hlídka, kterou proslavil MINI Cooper s obrovskou plechovkou.

 

Vypsané disciplíny:

a) Kategorie IV. ZŠ chlapci - šplh na laně do výše 4,5 m bez přírazu nohou, start ze stoje.

b) Kategorie IV. ZŠ dívky - šplh na tyči do výše 4,5 m s přírazem nohou, start ze stoje.

c) Kategorie V. SŠ chlapci - šplh na laně do výše 4,5 m bez přírazu nohou, start ze sedu.

d) Kategorie V. SŠ dívky - šplh na tyči do výše 4,5 m s přírazem nohou, start ze stoje.

 

Vypsané kategorie:

a) IV. D, CH 8. až 9. ročník ZŠ (2001 až 2004), tercie a kvarta osmiletých gymnázií, prima a sekunda šestiletých gymnázií. Nepostupová kategorie na RF.

b) V. D, CH 1. až 4. ročník SŠ, studenti řádného denního studia (1998 až 2002), kvinta až oktáva osmiletých gymnázií, tercie až sexta šestiletých gymnázií. Postupová kategorie na RF.


Ředitel soutěže, Mgr. Karajanis Petr, DiS., přijímá přihlášky do 9. 2. 2018 na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

text: Mgr. Karajanis Petr, DiS., garant akce

Back to top