Dne 16. 2. 2018 se konal jubilejní 10. ročník krajského kola ve šplhu základních a středních škol z celého Královehradeckého kraje. Velkou cenu Trutnova ve šplhu pořádali pedagogové ŠSK Letadlo při ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38.

 

O tituly krajských přeborníků přijelo bojovat šest desítek dívek a chlapců ZŠ a SŠ v kategoriích družstev a jednotlivců.

 

 

 

Chlapci ZŠ kategorie IV. soutěžili ve šplhu na laně do výše 4,5 m bez přírazu nohou, start ze stoje. Dívky ZŠ kategorie IV. závodily ve šplhu na tyči do výše 4,5 m s přírazem nohou, start ze stoje. Chlapci SŠ kategorie V. šplhali na laně do výše 4,5 m bez přírazu nohou, start ze sedu. Pro dívky SŠ byl připraven šplh na tyči opět do výše 4,5 m s přírazem nohou, start ze stoje. Na všechny sportovce čekala čtyři soutěžní kola. Do soutěže družstev se zapisovaly součty dvou nejlepších časů tří nejrychlejších závodníků. V soutěži jednotlivců se závodníkům sčítaly dva nejrychlejší pokusy.

Jednotlivci i družstva bojovali nejen o tituly krajských přeborníků, poháry, medaile, ale i věcné ceny. Vítězná družstva chlapců a dívek SŠ kategorie V. si navíc zajistila postup na finále Poháru AŠSK ČR ve šplhu, které se bude konat 22. a 23. 3. 2018 v Holešově.

 

Akci podpořili: Královéhradecký kraj v rámci dotačního programu „Regionální soutěže a přehlídky pro děti a mládež v Královéhradeckém kraji“, město Trutnov, firmy CASIA spol. s r. o., Autostyl a. s. a KR AŠSK ČR.

 

 

Tituly krajských přeborníků vybojovala družstva:

kategorie IV. dívky: ZŠ Úpice Lány, čas: 27,46 s,

kategorie IV. chlapci: ZŠ Komenského Trutnov, čas: 19,84 s,

kategorie V. dívky: Gymnázium Trutnov, čas: 20,70 s,

kategorie V. chlapci: Gymnázium Trutnov, čas: 25,16 s.

 

Tituly krajských přeborníků vybojovali jednotlivci:

kategorie IV. dívky: Sacherová Lucie, ZŠ Úpice Lány, čas: 7,49 s,

kategorie IV. chlapci: Cohorna Jan, ZŠ Komenského Trutnov, čas: 6,40 s,

kategorie V. dívky: Berčíková Marie, Gymnázium Trutnov, čas: 6,17 s,

kategorie V. chlapci: Frýba Jakub, Gymnázium Trutnov, čas: 7,76 s.

 

Kompletní výsledky zde.

 

 

text: ředitel soutěže a garant akce Mgr. Karajanis Petr, DiS.

foto: pana Miloš Šálek

Back to top