Dne 11. 5. 2018 přijelo do Trutnova soutěžit přes 120 žáků, základních a středních škol, o tituly krajských přeborníků v Aquatlonu a Para Aquatlonu. Sportovci zároveň bojovali o nominaci na Finále poháru „Aquatlon do škol“, respektive „Para Aquatlon do škol“. Akci pořádali, již potřetí, pedagogové ze ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38 ve spolupráci s ČTA.

Aquatlon je sport, který kombinuje plavání a běh. Obě dvě disciplíny patří mezi základní pohybové dovednosti, které je vhodné u dětí rozvíjet a upevňovat. Díky skutečnosti, že je aquatlon finančně nenáročný, se mohou tomuto sportu věnovat opravdu všichni.

Za historický mezník lze bezesporu považovat vypsání kategorie Para Aquatlon, navázání spolupráce s Obchodní akademií, odbornou školou a praktickou školou Olgy Havlové z Janských Lázní a start tělesně hendikepovaných závodníků.

 

 

Kategorie:

a) I. D, CH 1. až 3. ročník ZŠ (2008 až 2011).

b) II. D, CH 4. až 5. ročník ZŠ (2006 až 2008).

c) III. D, CH 6. až 7. ročník ZŠ (2004 až 2006) a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

d) IV. D, CH 8. až 9. ročník ZŠ (2001 až 2004) a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

e) V. D, CH 1. až 4. ročník SŠ, žáci řádného denního studia (1998 až 2002).

f) I. až V. D, CH TRI (tělesně postižení žáci ZŠ a SŠ)

 

Plavecká část se konala v krytém plaveckém bazénu a běh na atletickém stadionu. Distance jednotlivých disciplín se lišily dle věkových kategorií.

 

Disciplíny:

Kategorie I. D, CH – 25m plavání VZ a 400m běh.

Kategorie II. D, CH – 50m plavání VZ a 800m běh.

Kategorie III. D, CH – 100m plavání VZ a 1500m běh.

Kategorie IV. D, CH – 100m plavání VZ a 1500m běh.

Kategorie V. D, CH – 200m plavání VZ a 2000m běh.

Kategorie TRI dle druhu tělesného postižení a věku

 

Do soutěže se sčítaly výkony z plavecké a běžecké části. Tento fakt zajistil napínavý boj po celou dobu závodu. Tituly krajských přeborníků pro školní rok 2017/2018 vybojovali:

 

Kategorie I. D: Bakočová Ema, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie I. CH: Prášek Luca Samuel, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie II. D: Drygalská Kristýna, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie II. CH: Buryšek Matyáš, ZŠ Komenského, Trutnov

Kategorie III. D: Švecová Petra, ZŠ Chlumec nad Cidlinou

Kategorie III. CH: Hanzl Jaroslav, ZŠ Bílá Třemešná

Kategorie IV. D: Smutná Denisa, ZŠ Chlumec nad Cidlinou

Kategorie IV. CH: Pásler Kryštof, MG Úpice

Kategorie V. D: Pěničková Anežka, VOZŠ a SZŠ Trutnov

Kategorie V. CH: Kábrt Lukáš, VOZŠ a SZŠ Trutnov

Kategorie TRI 2, CH: Januš Petr, ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Kategorie TRI 3, D: Stejskalová Barbora, OA Janské Lázně

Kategorie TRI 4, CH: Kopal Jakub, OA Janské Lázně

Kategorie TRI 4, CH: Martinek Josef, OA Janské Lázně

Kategorie TRI 4, CH: Zouhar David, OA Janské Lázně

 

Kompletní výsledky ZDE. Fotogalerie ZDE.

 

Nejlepší závodníci v jednotlivých kategoriích, kteří se umístili na stupních vítězů, obdrželi diplomy, medaile a věcné ceny. Vítězové si „odnesli“ tituly krajských přeborníků. Závodníci mimo stupně vítězů si za své sportovní nasazení odnesli diplomy a sladké odměny.

 

Postup na Finále poháru, které se uskuteční 7. a 8. 6. 2018 v Trutnově, opět pod taktovkou pedagogů od „Letadla“, si automaticky zajistili první tři závodníci v kategorii I., II., III., IV. a V., kteří se zúčastnili kola krajského. Propozice ZDE.

 

Žáci ZŠ a SŠ, kteří nesplnili nominační kritéria a projeví zájem na finále startovat, musejí prostřednictvím své školy písemně požádat u ředitele soutěže o udělení divoké karty. Žádost musí být podložena odpovídající výkonností na úrovni nejhůře pátého v dané kategorii. Více o finále na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Akci podpořil: Královéhradecký kraj v rámci „Podpory regionálních soutěží pro děti a mládež v Královéhradeckém kraji“, firmy CASIA spol. s r. o., KARA Trutnov, a.s., ČTA, město Trutnov, Kola u kostela, Trutnov, firma PARTIS a. s., firma Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o..

 

Text: ředitel soutěže Mgr. Karajanis Petr, DiS.

Foto: pan Šálek Miloš

Back to top