Dne 20. 9. 2018 se reprezentanti ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38, zúčastnili celosvětové soutěže v maratonském běhu štafetovým způsobem. Akce se prezentuje pod názvem World marathon challenge, v České republice pak jako Dětský maraton. Akci pro trutnovské základní školy pořádal Rotary klub Trutnov na atletickém stadionu.

Cílem závodu bylo co nejrychleji uběhnout vzdálenost maratonu štafetovým způsobem. Štafeta byla složena z 15 chlapců a 15 dívek. Věk závodníka v den konání musel být maximálně 13 let. Každý účastník běžel úsek 200 metrů celkem 7 krát.

Naše družstvo vybojovalo pěkné třetí místo. Po uběhnutí 42 195 metrů se časomíra zastavila na 2 hodinách 9 minutách a 42 sekundách. O vyrovnanosti výsledků svědčí i fakt, že nás od zlata dělila pouze 1 minuta a 12 sekund.

Všem reprezentantům děkujeme za vynikající sportovní výkony a příkladnou reprezentaci školy.

 

 

text: Mgr. Karajanis Petr, DiS.

foto: pan Šálek Miloš

Back to top