6. 11. 2018 se družstvo chlapců v kategorii IV. zúčastnilo okresního kolo ve florbalu ZŠ. Turnaj se konal ve sportovní hale ZŠ Strž, Dvůr Králové nad Labem. Na turnaj se nominovalo celkem 8 týmů. Pořadatel rozlosoval týmy do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na 2 x 7 minut. Ze základní skupiny postupovali dva týmy do semifinále a následně vítězové sehráli finálový zápas.

Postupová cesta, až k titulu okresních přeborníků, nebyla pro družstvo žáků ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38 v žádném případě snadná a jednoznačná. Vše začalo již v kole okrskovém, které se konalo 2. 11. 2018 v Trutnově. Pěkné druhé místo v silné konkurenci bylo příslibem do kola okresního. Okresní kolo z pohledu pozdějších vítězů bylo od prvopočátku plné dramatických momentů. Bojovnost, houževnatost a v neposlední řadě týmový duch byly hlavními faktory úspěchu. V základní skupině jedna výhra, jedna remíza, jedna prohra a druhé místo. Semifinále sehráli naši chlapci s vítězem druhé skupiny. Utkání skončilo v náš prospěch v poměru 1 : 0. Ve finále se opakovalo utkání ze základní skupiny. Tým ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38 vyzval ZŠ Podharť Dvůr Králové nad Labem. O mistrovy okresu rozhodl jediný gól, který skončil v brance ZŠ Podharť.

Zlaté medaile a postup do kola krajského je pro tým ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38 o to hodnotnější, že jsme v turnaji bojovali proti školám, které se výuce florbalu organizovaně věnují. Chlapcům od „Letadla“ přejeme hodně sportovních úspěchů v kole krajské, které se bude konat 4. 12. 2018 v Hostinném. Poděkování patří celému týmu za příkladnou a vzornou reprezentaci školy.

 

Reprezentanti školy:

- Zaplatílek Jan Roman

- Vymlátil Filip

- Tomášek Petr

- Vojta Ondřej

- Ziemenski Darek

- Viesner Josef

- Věchet Matyáš Martin

- Lisý Jan

- Gottwald Radek

 

Celkové výsledky:

1) ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38

2) ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

3) ZŠ Karla Klíče, Hostinné

4) ZŠ V Domcích, Trutnov

5) ZŠ Rudolfa Frimla, Trutnov

6) Městské gymnázium a SOŠ, Úpice

7) Gymnázium, Trutnov

8) ZŠ náměstí Míru, Vrchlabí

text a foto: Mgr. Karajanis Petr, DiS.

Back to top