Pomocí elektroskopu můžeme určit, zda těleso má elektrický náboj i druh náboje. Žáci sestavili model jednoduchého elektroskopu. Při dotyku očka elektroskopu zelektrovaným tělesem (např. obalem ze sešitu, pravítkem) se přenese náboj na hliníkové proužky, které se nabijí stejným elektrickým nábojem a rozestoupí se.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka fyziky

V pondělí 18. 3. 2024 třída 8. C absolvovala program týkající se finanční gramotnosti. Získali jsme mnoho informací o hospodaření domácností. Dozvěděli jsme se, proč je nutná finanční rezerva. Zahráli jsme si hru, při které jsme sestavili rozpočet průměrné rodiny. Týmy představovaly čtyřčlenné rodiny. Každý tým vytvořil profil domácnosti, vybral si bydlení a dopravu, stravování, měsíční rozpočet, výdaje, kapesné členů domácnosti a roční rozpočet.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

Ve čtvrtek 29. 2. 2024 na naší škole proběhla školní slavnost pro žáky 2. stupně. Viděli jsme mnoho krásných vystoupení – tanec, zpěv, hru na hudební nástroje, divadlo, muzikál. Žáci 8. C si připravili dvě taneční vystoupení, která měla úspěch.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

V pátek 1. 3. 2024 se tým žáků z 8. C (Matyáš David, Daniel Jungman, Matěj Špelda, Tomáš Driemer, Tadeáš Prade, Tomáš Straka, Roman Švadlák, Natálie Kostovská a Lucie Součková) zúčastnil hokejového turnaje „Hokejka cup“. Naše účast byla symbolická, ale i snaha se cení.:-)

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

Ve čtvrtek 21. 12. 2023 na 2. stupni ZŠ kpt. Jaroše proběhlo hodnocení zážitkového týdne na téma „TRADICE“ a poté následovaly třídní besídky. Když jsme si rozdali dárky a ochutnali cukroví, pouštěli jsme si loďky ze skořápek vlašských ořechů a hráli hry. Den rychle uběhl a my jsme si ho užili.