• banner_dod_vd_2023
  • skola_zima_com_2_m
loading...

Halloween je původně keltský svátek. Dnes je určený především dětech k jejich pobavení. Tento svátek se slaví 31. října v anglicky mluvících zemích jako je USA, Kanada, Velká Británie, Irsko, Austrálie nebo Nový Zéland. V naší školní družině si tuto tradici připomínáme a slavíme o den později 1. listopadu v plném nasazení pro 160 dětí. Aby byla atmosféra ještě více v ducha Halloweenu, bylo celé patro školní družiny tematicky nazdobeno. Na stěnách visely pavučiny s pavouky, krysy, hadi a jiné příšery. Na stropě nám vyrostly dýně a nezapomnělo se ani na svítícího ducha, který umocnil strašidelnou atmosféru. Děti přišly do družiny v úžasných kostýmech, které připomínaly jejich oblíbené postavy z pohádek, filmů a knih. Pro děti bylo připraveno občerstvení, které obsahovalo oči, mozek, prsty, kapačku, lízátka ve tvaru příšery a bonbony. Během odpoledne jsme měli připravené různé Halloween hry a aktivity. Nemohla chybět dobrodružná stezka, která obsahovala různé kreativní úkoly. Na konci stezky na děti čekala zasloužená odměna spojená s Halloweenem. Pevně věříme, že si všechny děti odpoledne parádně užily a odnášejí si nezapomenutelné zážitky. Již nyní se mohou žáci docházející do naší školní družiny těšit na další program, který pro ně s láskou připraví opět kolektiv ŠD.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text: paní Karajani Pavlína, vedoucí ŠD

foto: kolektiv ŠD

Back to top