• skola_zima_com_2_m
loading...

Ve čtvrtek 30. 11. 2023 se třída 6. C vypravila do KCEV Krtek ve Vrchlabí, kde nám Ing. Daniel Bílek představil program „Paví vejce a jiné ovoce“. Dozvěděli jsme se mnoho informací o důležitosti ovocných stromů v Krkonoších. Plody ovocných stromů jsou zdrojem živin a vitaminů, jsou životním prostředím např. pro ptáky a hmyz, jsou také součástí historie, spolutvůrci krajiny nebo nositelé symboliky (krájení jablka na Vánoce). Vyzkoušeli jsme si degustaci plodů různých odrůd jabloní. Srovnávali jsme vůni, charakter slupky, konzistenci dužniny, šťavnatost dužniny, chuť podle kyselosti a sladkosti dužniny a chuť podle celkového dojmu. Poznali jsme spoustu odrůd jabloní. V neposlední řadě jsme zjistili, co je Paví vejce. Jedná se o slívu, která je známa jako Pávče, Paví vejce, Paví vejce žluté nebo Pávše žluté.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

Back to top