Třída 4.A

V měsíci květnu se žáci 3. A při hodinách anglického jazyka věnovali tématu Oblečení. Nejprve si osvojili slovní zásobu a následně si pro spolužáky připravili módní přehlídku Crazy Fashion Show, na které nechyběly jedinečné modely, modelky a modelové, publikum, hudba ani přehlídkové molo. Každý z předvádějících se v úvodu anglicky představil a popsal svůj model. Na závěr představení dostala slovo i anglická módní policie a zhodnotila klady a zápory zhlédnutých modelů. Přítomní fotografové pořídili exkluzivní snímky, z nichž žáci vytvořili foto-dokumentaci s komentáři v angličtině, kterou si můžete prohlédnout na nástěnce ve 3. patře.

text a foto: paní Drygalská Naďa, učitelka Aj

Druhá třída nám přinesla mnoho nových znalostí, poznatků i zážitků. Na podzim byl velkým tématem environmentální projekt Les. Užívali jsme si adventní čas, kdy nás navštívil čert a Mikuláš a společně jsme se těšili na vánoční prázdniny. Absolvovali jsme kurz bruslení i plavání. Vyzkoušeli jsme si práci v centrech aktivit a projektovou výuku. Poslední dubnový den jsme se proměnili na čarodějnickou třídu a hledali recept na vzácný lektvar. Absolvovali jsme každoroční projekt Zdravé zuby a vydali se na školní výlet na Staré Hrady. Kromě těchto zážitků jsme utužovali kamarádské vztahy, navštívili divadlo, galerii, psí útulek, Dům pod jasanem a mnoho dalších míst. Nyní už je čas na zasloužený oddych a po prázdninách se vrhneme do další práce!

text a foto: Mgr. Buřilová Radka, třídní učitelka

Kamarádi z 2. A se rozhodli předvést, co již dovedou v angličtině, a pustili se do přípravy říkankového představení pro spolužáky z prvních tříd. Celý měsíc věnovali tréninku anglických a česko-anglických básniček, jejichž přednes doplnili rekvizitami; vyrobili pozvánky, které osobně donesli pozvaným třídám a jejich vyučujícím. V pátek 27. května předstoupili před své první publikum a předvedli výkon hodný profesionálů. Odměnou jim byl nadšený potlesk a pozvání na točenou zmrzlinu – samozřejmě, že si o ní šikulové z 2. A poprosí v angličtině!

Keep it up!

text: paní Drygalská Naďa, učitelka angličtiny