Třída 4.A

Žáci 4. tříd se v polovině března utkali v soutěži o nejlepší zpěváky a recitátory. Třídu 4. A reprezentovali Dominik a Filip Patákovi, Lucka Hospodková, Matyáš Čakajda, Matěj Šustr a Matyáš Seidl. 4. B zastupovaly Ema Brožová, Alenka Kuchařová, Joan Labašová a Laura Jouklová. Za 4. C soutěžili Lucka Adámková, Vojta Vlček, Rozárka Ouředníková, Kristýnka Ottová a Natálka Cefferová. Všichni soutěžící předvedli nádherné výkony.

Na medailových pozicích se umístili:

Recitace:

1. Rozárka Ouředníková

2. Joan Labašová

3. Ema Brožová a Maty Čakajda

Zpěv:

1. Vojta Vlček a Natálka Cefferová

2. Alenka Kuchařová a Kristýnka Ottová

 

Děkujeme všem soutěžícím za účast a odvahu a divákům za podporu a potlesk.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: třídní učitelky 4. A, B a C

Žáci 4. A pilně pracovali na projektu "naučná stezka". Pokud chcete vědět, jaké měli děti otázky, jak se dopátrali odpovědí, nebo u koho na stole projekt nakonec skončil, tak čtěte právě TADY.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Burešová Kamila, třídní učitelka 4. A

Zdravíme Vás z našeho bleskového výletu ulicemi Trutnova! Jedním z témat angličtiny ve 4. třídě je „MY TOWN“ = „MOJE MĚSTO“. A protože naše město má opravdu krásné historické centrum, bylo by škoda se v rámci výuky na náměstí nevydat! Tím spíš, když se nachází nedaleko naší školy a celý „výlet“ se dá podniknout během pouhé jedné vyučovací hodiny. Žáci dostali do dvojic anglický popis cesty náměstím, který jim posloužil jako navigace. Předpokladem úspěšného zdolání cíle bylo textu rozumět. To vyžadovalo náležitou přípravu. Žáci se naučili, jak se anglicky řekne „jdi rovně kolem…“, „zahni doleva/doprava“, „přejdi ulici“ a samozřejmě anglické výrazy pro jednotlivé budovy nebo obchody. Pravda je, že některé dvojice pobloudily. Nikdo se ale úplně neztratil ... vždyť naše město známe "jako svoje boty". Až budete pro nějakého cizince potřebovat průvodce městem, určitě se na nás obraťte…

 

text a foto: Bc. Suchá Dita, učitelka Aj

Na závěr tématu z Přírodovědy: Ekosystém Okolí lidského obydlí jsme si sami sobě uspořádali besedu. Ti z nás, kteří vlastní domácího mazlíčka si připravili pár základních informací o tom, jakou péči vyžaduje a čím se živí. Někteří, po dohodě s rodiči a za jejich spolupráce, svého mazlíčka do školy i přivedli, přinesli. Díky chuti a společnému plánování jsme měli možnost na živo nebo na fotografiích, či prezentacích a videích poznat Melissinu kočku, Nikolasova a Viktorčina pejska, Kubova křečka, Lucčiny akvarijní rybky. Mnohokrát děkujeme.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Burešová Kamila, třídní učitelka 4. A

 

Od začátku školního roku se snažíme trávit co nejvíce času venku. Každé pondělí chodíme „za školu“, neodradilo nás ani ochlazení vzduchu. Zimní výuka venku nás baví. V prosinci jsme se věnovali badatelské výuce. Ke svému bádání jsme si zvolili vánoční smrčky na školním dvoře. Bádali jsme nad otázkou: Jak jsou smrčky staré? Své hypotézy jsme potvrdili nebo vyvrátili díky důkazům /výpočtům a ověřením/. V lednu jsme využili výzvy 2022 České ornitologické společnosti a zapojili jsme se do tzv.: Ptačí hodinky – čtvrtého ročníku sčítání ptáků na krmítkách. Krmítka jsme si v prosinci připravili, rozmístili je na školní zahradě, průběžně jsme je chodili doplňovat a v lednu je cca hodinu pozorovali. Výsledky jsme sečetli a poslali k uzávěrce.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Burešová Kamila, třídní učitelka 4. A

Back to top