V rámci projektu 100 let republiky jsme zjistili, co znamená státní svátek 28. 10. a co si jím připomínáme. Seznámili jsme se s osobností Tomáše Garrigua Masaryka a dalšími významnými osobnostmi, které se zasloužili o vznik Československa. Také v naší třídě proběhl v pátek program Staleté kořeny. Cílem tohoto programu bylo vyvolat s dětmi diskuzi nad tématy o naší státnosti, dějinách či našich národních kořenech včetně odkazu našich nejvýznamnějších osobností a tím posílit národní a osobní identitu, připomenout duchovní a kulturní dědictví našeho národa. Nad obrazem lípy představující náš stát jsme si připomínali různorodý život v naší vlasti, výjimečné a unikátní zájmy nás občanů, ale také osobnosti, které se staly vzory v dějinách našeho národa.

 

text a foto: Mgr. Buchtová Soňa, třídní učitelka 5. A

Back to top