kontakt: Mgr. Sedláčková Michaela, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (informace k asistenci, absolvování praxe, žádost o pracovní místo na pozici asistenta)

Konzultační hodiny po předchozí domluvě.

Zálkadní informace.

• V současné době působí na naší škole několik asistentů. Jejich pozice jim byla vytvořena na základě posudků poradenských zařízení, která vyhodnotila asistenci pedagoga jako jedno z podpůrných opatření při řešení integrace žáka, případně na rozhodnutí vedení školy.
  • Asistenti pedagoga v souladu s pokyny vyučujícího zajišťují výchovně vzdělávací činnost v hodině, poskytují žákovi podporu o přestávkách a v rámci volnočasových aktivit organizovaných školou. S pomocí pedagoga se snaží o přiměřenou reedukaci a kompenzaci obtíží, vyplývajících z individuálních znevýhodnění žáka.
  • Mezi konkrétní činnosti v náplni práce mj. patří asistence při přípravě a úklidu pomůcek na vyučování, zápis textu, opakování a prohlubování učiva, podpora při práci, která vyžaduje větší míru koncentrace pozornosti a grafomotorickou přesnost, pomoc při manipulaci s předměty a pomůckami, osobní doprovod.