Školní psycholog Mgr. Karolína Feixová.

Kontakt:

Telefon: +420 739 623 733

Místnost: Pracovna vedle tělocvičny, vchod přes tělocvičnu "2TV1", prostřední dveře po levé straně.

Aktuální termíny konzultací:

Pondělí, 18. září: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Čtvrtek, 21. září: 9:00 – 16:00 ZŠ Pod Montací, Náchod (po předchozí domluvě)

Pondělí, 25. září: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Pondělí, 2. října: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Úterý, 10. října: 11:00 – 17:00 (po předchozí domluvě)

Pondělí, 16. října: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Pondělí, 23. října: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Pondělí, 30. října: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Středa, 8. listopadu: 11:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Pondělí, 13. listopadu: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Pondělí, 20. listopadu: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Pátek, 30. listopadu: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Úterý, 6. prosince: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Středa 7. prosince: 11:00 – 14:00 (po předchozí domluvě)

Pondělí, 18. prosince: 7:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

Školní psycholog je k dispozici pro každého žáka, rodiče nebo pedagoga. Jeho úkolem je poskytnout pomoc a podporu při řešení obtíží v rámci svých dovedností a možností. Navštívení školního psychologa obvykle nepřináší okamžité řešení problémů, ale vytváří prostor pro jejich postupné zpracování a řešení.

Žáci se mohou obrátit na školního psychologa, pokud:

• Mají osobní problém, který chtějí řešit.
  • Zažívají obtíže ve vztazích s ostatními dětmi, s dalšími dětmi nebo dospělými.
  • Si nevědí rady s emocemi, jako je vztek, smutek nebo strach.
  • Potřebují někomu svěřit své pocity nebo starosti.
  • Mají obtíže s učením a chtějí se dozvědět, jak se učit lépe a efektivněji.
  • Potřebují radu ohledně výběru dalšího studijního směru.
  • Potřebují speciální konzultace (pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami).

Rodiče a zákonní zástupci se mohou obrátit na školního psychologa, pokud:

• Zaznamenají problémy s učením, výrazné zhoršení prospěchu nebo výkonnosti svého dítěte.
  • Se setkají s nevhodným chováním svého dítěte ve škole, jako jsou opakované poznámky nebo konflikty s učiteli a spolužáky.
  • Potřebují poradit ohledně výběru dalšího vzdělání pro své dítě (s výjimkou kompletního kariérního poradenství, které poskytuje Pedagogicko-psychologická poradna).
  • Si všimnou problémů ve vztazích svého dítěte ve třídě nebo jeho pocitu osamělosti.

Veškeré konzultace pro žáky i rodiče jsou bezplatné, školní psycholog je vázán mlčenlivostí (pokud se nejedná o situace s oznamovací povinností).

Školní psycholog aktivně spolupracuje s učiteli při identifikaci žáků se specifickými vzdělávacími potřebami a těch, kteří vykazují mimořádný talent nebo nadání. Společně s učiteli se snaží rozvíjet potenciál těchto žáků a poskytovat jim potřebnou podporu.

Dále, školní psycholog vede preventivní programy zaměřené na budování pozitivních vztahů a spolupráce mezi žáky ve třídě. Tyto programy také slouží k prevenci sociálně-patologických jevů, které by mohly ovlivnit školní prostředí.