Články

Halloween je původně keltský svátek. Dnes je určený především dětech k jejich pobavení. Tento svátek se slaví 31. října v anglicky mluvících zemích jako je USA, Kanada, Velká Británie, Irsko, Austrálie nebo Nový Zéland. V naší školní družině si tuto tradici připomínáme a slavíme o den později 1. listopadu v plném nasazení pro 160 dětí. Aby byla atmosféra ještě více v ducha Halloweenu, bylo celé patro školní družiny tematicky nazdobeno. Na stěnách visely pavučiny s pavouky, krysy, hadi a jiné příšery. Na stropě nám vyrostly dýně a nezapomnělo se ani na svítícího ducha, který umocnil strašidelnou atmosféru. Děti přišly do družiny v úžasných kostýmech, které připomínaly jejich oblíbené postavy z pohádek, filmů a knih. Pro děti bylo připraveno občerstvení, které obsahovalo oči, mozek, prsty, kapačku, lízátka ve tvaru příšery a bonbony. Během odpoledne jsme měli připravené různé Halloween hry a aktivity. Nemohla chybět dobrodružná stezka, která obsahovala různé kreativní úkoly. Na konci stezky na děti čekala zasloužená odměna spojená s Halloweenem. Pevně věříme, že si všechny děti odpoledne parádně užily a odnášejí si nezapomenutelné zážitky. Již nyní se mohou žáci docházející do naší školní družiny těšit na další program, který pro ně s láskou připraví opět kolektiv ŠD.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text: paní Karajani Pavlína, vedoucí ŠD

foto: kolektiv ŠD

Žáci ve školní družině si hrají na indiáni a prozkoumávají historii, kulturu, tradice indiánských kmenů a snaží se pochopit jejich způsob života. Dozví se o tom, jak indiáni žili v harmonii s přírodou a jaký měli hluboký respekt k zemi, vodě, zvířatům a duchovním silám. Seznamují se s indiánskou kulturou, uměním, včetně indiánských tanců, hudby, řemesel, her a uměleckých děl. Vše je propojené se současným životem a zažíváme i spousty legrace a dobrodružství. Součástí je i divadelní představení pro rodiče.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: paní Karajani Pavlína, vychovatelka 1. odd. ŠD

Dnešní internetová doba je plná možností k seznámení. Nápad na kamarádství a dlouhodobá myšlenka na propojení družiny z jiného kraje se povedla. Stačilo pár řádků a z myšlenky se pomalu stávala skutečnost. Družina až z Beskyd i s paní vychovatelkou nápad přijala s nadšením. Při seznamování jsme našli hodně společného a věříme i v další zážitky. Jsme prvňáci, ochotni se učit a poznávat nové věci. Pro větší seznámení a stvrzení přátelství jsme si již vyměnili dopis. Obrázek školy z Čeladné zdobí v oddělení Kouzelníků nástěnku a těšíme se i na další obrázky. Kouzelníci na oplátku vytvořili za pomocí paní vychovatelky Romany Hurdálkové kouzelný klobouk, který byl plný malých kloboučků s obrázky od dětí. Těšíme se i na další prožitky našeho 4. oddělení Kouzelníků.

text a foto: paní Hurdálková Romana, vychovatelka 4. odd. ŠD

Back to top