Jaro je v plném proudu a my ho vnímáme všemi smysly - pozorujeme, nasloucháme, čicháme, ochutnáváme, saháme, hladíme. Během exkurze do Velkých Svatoňovic se nám to opravdu dařilo. Telátka ani kravičky se nás nebály a čerstvé mléko nám moc chutnalo. Díky tatínkovi naší spolužačky z 2. A  jsme se mohli podívat na jeho sbírku starých budíků, hraček a dalších zajímavých předmětů z minulosti. Názorně jsme si předvedli, jak fungoval parní stroj, který byl vyroben jako hračka, zjistili jsme, co je uvnitř budíku nebo jak vypadal starý psací stroj.

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 2. C

Na začátku února jsme se vypravili do knihovny na Krakonošově náměstí. Všichni máme rádi pohádky, proto si pro nás paní knihovnice připravily povídání na toto téma. Dozvěděli jsme se o magických pohádkových číslech, přemýšleli jsme o nadpřirozených bytostech a hledali pohádkové dvojice. Poslechli jsme si také úryvky pohádek z cizích zemí. A protože už jsme celkem zdatní čtenáři, mohli jsme se nakonec začíst do knížek, které nás něčím zaujaly a pak si je i vypůjčit domů.

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 2. C

Ve středu 10. ledna k nám do třídy zavítaly studentky stomatologie, budoucí paní zubařky. Povídali jsme si s nimi o zubní hygieně. Dozvěděli jsme se, jak se zoubky jmenují, jaké mají části a jak o ně máme pečovat. Správné čištění zubů jsme si společně vyzkoušeli a nakonec jsme se malým pokusem přesvědčili, jestli jsme postupovali dobře.

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 2. C

V hodinách SKN se věnujeme tématu: Naše vlast - ČR. Povídáme si také o městě, ve kterém žijeme, kam chodíme do školy, objevujeme a poznáváme zajímavá místa v okolí. Navštívili jsme tedy i Galerii Draka, kde jsme se o Trutnovu dozvěděli plno důležitých informací a nejen to… Pojďte se s námi podívat.

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 2. C

Poslední školní den roku 2023 jsme si moc užili. Čekala nás vánoční besídka. Ochutnávali jsme cukroví, krájeli jablíčko, zpívali jsme koledy a nakonec k nám do třídy přišel i Ježíšek!