Třída 8.B

Dne 6. května 2024 jsme navštívili divadelní představení Dům Bernardy Alby v trutnovském Divadýlku Trdýlku od španělského autora García Lorcy. Viděli jsme pět citově roztoužených sester v nerovném zápase o možnost žít po svém, které tvrdě naráží na chladný, morálně upjatý řád své matky.

text a foto: Taťána Pilná, třídní učitelka 8. B

Dne 25. března 2024 se naše třída zúčastnila edukačního programu v katolickém kostele. Poslechli jsme si celý „Příběh spásy“ a hlavně jsme si připomněli, proč se slaví Velikonoce.

text a foto: Taťána Pilná, třídní učitelka 8. B

Pomocí elektroskopu můžeme určit, zda těleso má elektrický náboj i druh náboje. Žáci sestavili model jednoduchého elektroskopu. Při dotyku očka elektroskopu zelektrovaným tělesem (např. obalem ze sešitu) se přenese náboj na hliníkové proužky, které se nabijí stejným elektrickým nábojem a rozestoupí se.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka fyziky

Dne 18. března 2024 jsme si vyslechli přednášku o tom, jak zacházet správně s financemi. Pak jsme si v týmech prakticky vyzkoušeli, jak si sestavit rodinný rozpočet.

text a foto: Taťána Pilná, třídní učitelka 8. B

Dne 19. ledna 2024 jsme v hodině literatury recitovali. Zazněly texty J. Suchého, J. Topinkové, J. Žáčka, V. Hraběte, J. Kožíška i vlastní tvorba. Nela, Terka a Domča postoupily do školního kola.

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, třídní učitelka