• foto-skoly1
loading...

„U nás na dvorku“ jsme nazvali malou výstavu našich výrobků, které vznikaly v průběhu hodin výtvarné výchovy v době před vyhlášením koronavirového nouzového stavu.

V lednu 2020 zadala paní učitelka žákům 6. C úkol, vyrobit z pletiva, novin, lepidla na tapety, různých barev a dalších výtvarných materiálů 4 hospodářská zvířata. Děti se rozdělily do 4 skupin asi po 6. Každý nakreslil návrh svého zvířete a pak bylo třeba se ve skupině domluvit, který návrh se bude realizovat. Samozřejmě došlo i k malým dohadům, ale nakonec došlo v každé skupině ke shodě a mohlo se začít s prací s pletivem, ze kterého byla naformována základní „kostra“ zvířete. Pracovalo se s kleštěmi a práce to nebyla úplně snadná. Po asi dvou dvouhodinovkách získalo pletivo podobu zvířátka. Poté přišla řada na polepení pletiva kusy natrhaných novin, natření bílou základní barvou a konečné domalování barvami. Vznikla tak 4 domácí zvířátka: kráva, králík, husa a ovce. Ovečka dostala také svůj vlněný „kožich“ a husička křídlo z peří. Zvířátka si nyní můžete prohlédnout ve vstupní hale naší školy.

Poděkování patří firmám: OBI Trutnov a Dům barev Trutnov, které ochotně věnovaly na naše tvoření potřebný materiál.

 

text a foto: Bc. Suchá Dita, garant projektu

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Back to top