Třída 8.C

Ve čtvrtek 9. 11. 2023 jsme v trutnovské UFFU zhlédli představení Terezínské zvony. Tuto divadelní hru napsal ředitel gymnázia Přírodní škola v Praze František Tichý. Terezínské zvony vypráví o životě chlapců z terezínského domova Nešarim v době druhé světové války. Jedná se o příběh kamarádství a odvahy a o boj s nepříznivým osudem. Děj vychází z dobových příběhů popsaných v terezínských časopisech a doplňuje ho několik zhudebněných básní, které napsaly děti v ghettu.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

 

Dne 10. října 2023 vyrazili žáci 8. B a 8. C do Valdštejnova muzea a mincovny do Jičína. Seznámili se prostřednictvím edukačního programu s obdobím třicetileté války, resp. s osobností Albrechta z Valdštejna. Cestou ještě navštívili unikátní barokní památku Valdštejnskou lodžii, která je s Jičínem spojena dvoukilometrovou lipovou alejí.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, garant akce

V úterý 23. 5. 2023 přinesl Honza Drobný do školy ptačí líheň, do které umístil násadová vejce kura domácího. Plemeno slepice šumavanka bylo vyšlechtěno v Čechách v druhé polovině 20. století. V líhni se musela udržovat stálá teplota a vlhkost.

V pondělí 12. 6. 2023 se vylíhlo první kuřátko a následovalo líhnutí dalších 13 kuřat. Kuřátkům Honza vytvořil v učebně koutek s pilinami, umělou kvočnou, svícením, zobáním a zásobou vody. My jsme tak získali skvělou možnost, pozorovat líhnutí a následně i chování kuřat.

Mamince Honzy Drobného patří velký dík za zapůjčení líhně, umělé kvočny a dalších nezbytností pro správný vývin kuřat.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

Žáci 8. C v září 2023 odevzdali herbáře rostlin a listů. Úkol byl zadán v dubnu 2023 a na jeho vypracování měli žáci dostatek času. Herbář obsahoval alespoň 10 rostlin, 6 jednoduchých listů a 4 listy složené. Někteří žáci vytvořili papírové herbáře z vylisovaných rostlin, jiní elektronický herbář z vlastních fotografií.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

V pátek 23. 6. 2023 jsme odjeli do Pece pod Sněžkou, abychom si v Monkey parku vyzkoušeli svou tělesnou kondici. Po 70 m přejezdu přes peckou přehradu nás čekalo 22 překážek lanového parku. Zájemci se následně přesunuli na bobovou dráhu, která je umístěna naproti lanovému parku. Poté byl naším cílem Obří důl. Kvůli průtrži mračen jsme nakonec do Obřího dolu nedošli. I přes nepřízeň počasí jsme si výlet užili.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

Back to top