V pondělí 17. 6. 2024 před obědem jsme vyzkoušeli kola i sebe v areálu DDM Lhotka u Mělníka. Po obědě jsme vyrazili ke kokořínským skalním pokličkám. Večer jsme jezdili na loďkách a hráli hry na hřišti. V úterý 18. 6. dopoledne jsme se vypravili na hrad Kokořín. Cesta byla strmá. Polovina z nás jela a druhá polovina kolo tlačila. Odpoledne jsme byli na koupališti Mšeno. Večer jsme opékali špekáčky, zpívali a tančili. Ve středu 19. 6. nás čekal celodenní výlet na hrad Housku. Ve čtvrtek 20. 6. jsme vyrazili na skalní útvar Čertovy hlavy u obce Želízy na Kokořínsku. Dále jsme se byli podívat v Mělníku na soutok Labe a Vltavy. V pátek 21. 6. jsme absolvovali cyklistický závod. Odpoledne jsme trávili na koupališti v Mšenu.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Matyáš David, žák 8. C

V pátek 31. 5. 2024 jsme vyrazili na výlet k rybníku v Pekle u Trutnova. V Pekle nás čekalo opékání, ochutnávka jeleního guláše, plavání, rybaření, jízda na loďkách i hry v přírodě. V okolí jsme si prohlédli rostliny a živočichy (mravence, střevlíka fialového, ještěrku obecnou a v dálce zahlédli mladého ledňáčka). Navštívili jsme pěkné místo blízko Trutnova, o kterém většina z nás neměla tušení. Den jsme si užili. Za pozvání mnohokrát děkujeme panu Drobnému.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

V pondělí 18. 3. 2024 třída 8. C absolvovala program týkající se finanční gramotnosti. Získali jsme mnoho informací o hospodaření domácností. Dozvěděli jsme se, proč je nutná finanční rezerva. Zahráli jsme si hru, při které jsme sestavili rozpočet průměrné rodiny. Týmy představovaly čtyřčlenné rodiny. Každý tým vytvořil profil domácnosti, vybral si bydlení a dopravu, stravování, měsíční rozpočet, výdaje, kapesné členů domácnosti a roční rozpočet.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

Pomocí elektroskopu můžeme určit, zda těleso má elektrický náboj i druh náboje. Žáci sestavili model jednoduchého elektroskopu. Při dotyku očka elektroskopu zelektrovaným tělesem (např. obalem ze sešitu, pravítkem) se přenese náboj na hliníkové proužky, které se nabijí stejným elektrickým nábojem a rozestoupí se.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka fyziky

V pátek 1. 3. 2024 se tým žáků z 8. C (Matyáš David, Daniel Jungman, Matěj Špelda, Tomáš Driemer, Tadeáš Prade, Tomáš Straka, Roman Švadlák, Natálie Kostovská a Lucie Součková) zúčastnil hokejového turnaje „Hokejka cup“. Naše účast byla symbolická, ale i snaha se cení.:-)