Třída 8.B

Ve dnech 24. 6. - 26. 6. 2024 probíhala olympiáda sedmi trutnovských škol. Žáci naší třídy soutěžili v několika disciplínách, např. ve florbalu, fotbalu, volejbalu, rychlobruslení, v atletice… Děkujeme Jendovi, Tobimu, Kubovi, Michalovi, Matsveiovi, Lídě, Terce, Nele, Šárce a všem sportovcům za skvělou reprezentaci školy! Odměnou nám byla návštěva kina, kde jsme zhlédli film Nezlomní.

text a foto: Mgr. Taťána Pilná, třídní učitelka 8. B

BIKE kurz se uskutečnil v areálu DDM ve Lhotce u Mělníka. Místní lokalita nabízí možnost bezpočet cyklistických tras směrem k dominantám tohoto kraje. Místní areál navíc umožňuje sportovní vyžití i v jiných sportovních aktivitách než je pouze cyklistika.

V průběhu kurzu žáci s pedagogy absolvovali několik cyklistických výletů. Za zmínku stojí návštěva Mělníku, kde žáci viděli soutok Vltavy a Labe. Dále cesta na hrad Houska nebo Kokořín. V rámci cyklistických vyjížděk jsme ujeli desítky kilometrů a zdolali stovky výškových metrů. Je nutné zdůraznit, že hlavním cílem jízdy na kole byl prožitek a radost z pohybu. Každodenní program byl dále vyplněn dovednostními soutěžemi na kole, turnajem v přehazované, Lhotským duatlonem smíšených dvojic, koupáním v přírodním koupališti Harasov nebo přednáškou o základní údržbě kola. Nezapomínalo se ani na večerní táboráky, u kterého si žáci pochutnávali na kulinářském hitu v podobě grilovaného hermelínu. Poslední den si žáci v pozdních večerních hodinách užili stezku odvahy, kterou opět absolvovali ve smíšených dvojicích.

V závěru pobytu jsme vyhlásili výsledky jednotlivých soutěží a těm nejlepší udělili diplomy a drobné ceny. Pevně věřím, že si všichni frekventanti kurzu odvážejí velké množství pozitivních zážitků, a možná i pár rad do života. Kolegům děkuji za vzornou spolupráci a příkladný přístup ke svěřeným úkolům. Sám za sebe děkuji za příjemně strávené chvíle s partou lidí, které stojí za to bránit před útokem Skokana volského.

text: Mgr. Karajanis Petr, DiS. vedoucí kurzu

foto: Mgr. Karajanis Petr, DiS. a Ing. Rosulek Pavel

Dne 25. března 2024 se naše třída zúčastnila edukačního programu v katolickém kostele. Poslechli jsme si celý „Příběh spásy“ a hlavně jsme si připomněli, proč se slaví Velikonoce.

text a foto: Taťána Pilná, třídní učitelka 8. B

Dne 6. května 2024 jsme navštívili divadelní představení Dům Bernardy Alby v trutnovském Divadýlku Trdýlku od španělského autora García Lorcy. Viděli jsme pět citově roztoužených sester v nerovném zápase o možnost žít po svém, které tvrdě naráží na chladný, morálně upjatý řád své matky.

text a foto: Taťána Pilná, třídní učitelka 8. B

Dne 18. března 2024 jsme si vyslechli přednášku o tom, jak zacházet správně s financemi. Pak jsme si v týmech prakticky vyzkoušeli, jak si sestavit rodinný rozpočet.