Třída 8.B

Dne 15. prosince 2023 jsme zhlédli v kině Vesmír nový film Wonka, podivuhodný příběh o talentovaném Willy Wonkovi, který se s ocitne v centru světa čokolády a nemá nic než pár mincí v kapse a plný klobouk snů - jedním z nich se otevřít si vlastní čokoládovnu.

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, třídní učitelka

Dne 18. prosince 2023 se naše třída aktivně zúčastnila vánočních dílen, tradiční akce pořádané naší školou. Vyráběli jsme společně s menšími dětmi dárkové krabičky v podobě domečku a všem se moc líbily! Velké díky patří všem, kteří pomáhali chystat materiál, zvlášť pak Šárce, Domče, Nele a Terce.

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, třídní učitelka

Dne 14. listopadu 2023 jsme si vyslechli přednášku vrcholového českého sportovce, který vyhrál mistrovství Evropy v klasické kulturistice i přesto, že sám bojuje s Crohnovou chorobou a nyní ho čeká náročná operace. Přednáška byla věnována především zdravému životnímu stylu a vlivu sportu na život.

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, třídní učitelka

Dne 5. 12. 2023 jsme si v rámci preventivních programů vyslechli přednášku Romana Tylše o škodlivosti lehkých drog, zvláště marihuany. Jedna žákyně zhodnotila akci těmito slovy: „Byla to zajímavá přednáška, ve které jsem se dozvěděla nové informace, za které jsem ráda. Nejvíce se mi líbila úvodní píseň Boba Marleyho.“

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, třídní učitelka

Dne 9. listopadu 2023 jsme navštívili divadelní představení Terezínské zvony, které vypráví o životě chlapců z terezínského domova Nešarim v době druhé světové války.  Děj vychází z příběhů popsaných v terezínských časopisech a hlavním hrdinou je jedenáctiletý Pavel Lion, který později zahynul v Osvětimi.