Třída 6.B

Dne 27. 11. 2023 jsme vyrazili vlakovým spojením do České Skalice, kde jsme navštívili muzeum Boženy Němcové, kterou lze bezesporu zařadit mezi nejvýznamnější české spisovatelky. Návštěva muzea byla naplánována v rámci aktuálně probírané výuky z pohledu české literatury, tudíž skvěle zapadala do osnov probírajícího učiva. Děti se v muzeu probíraly skrze pracovní listy, jež obsahovaly otázky ohledně Boženy Němcové, dozvěděly se spoustu informací, které si již pamatovaly či znaly, anebo se dozvěděly mnoho informací nových. Za všechny zajímavosti ohledně Boženy Němcové lze zmínit např. fakt, že nejznámější dílo Boženy Němcové, Babička, bylo doposud přeloženo do všech více či méně známých jazyků včetně čínštiny, japonštiny či hebrejštiny, vyjma jediného, a to řečtiny. Návrat do Trutnova probíhal rovněž formou vlakové dopravy a lehce po 13:30 již děti usedly ve školení jídelně k obědu. Pevně věříme, že akce byla dětem ku prospěchu, nabídla zpestření výuky a budeme se těšit na další zážitky při akcích budoucích.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text: Mgr. Čech Petr, třídní učitel 6. B a garant akce

foto: Mgr. Marksová Zuzana, třídní učitelka 6. A a Mgr. Čech Petr, třídní učitel 6. B

V úterý 31. 10. 2023 jsme se při hodině přírodopisu naučili vytvořit vodní mikroskopický preparát suknice cibule kuchyňské. Pokožkové buňky suknice cibule jsme pozorovali pod mikroskopem. Buňky jsme následně zakreslili a popsali do pracovního listu.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

Byli jsme na prohlídce zříceniny hradu Vízmburk, hráli jsme hry, minigolf, tenis, stolní tenis a přehazovanou na hřišti i v tělocvičně. I když nám počasí úplně nepřálo, školní výlet jsme si užili.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Nemenská Helena, třídní učitelka

Dnes jsme vyrazili poznávat les a jeho obyvatele spolu se studenty ČLA v Trutnově. Akce pro děti byla jako každý rok výborně připravená a moc nás bavila.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Nemenská Helena, třídní učitelka

Žáci deváté třídy spolu s paní učitelkou Jitkou Ryšavou vytvořili knihu 27 povídek s ilustracemi, kterou nám přišli do třídy představit. Povídky na různé náměty byly velmi zajímavé a jejich prezentace byla odměněna velkým, zaslouženým potleskem.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Nemenská Helena, třídní učitelka

Back to top