Články

Jak už název kroužku napovídá, angličtinu se učíme hravou formou. Kromě písniček, her, rozhovorů si také hrajeme aktuálně na módní návrháře. Vyrobili jsme si papírové kamarády, na kterých si procvičujeme (mimo jiné) části těla a pro které jsme vytvořili celou sadu oblečení. Naši "kamarádi" se také vzájemně seznámili a popovídali si nejen o tom, jaké oblečení rádi nosí, ale také co mají rádi k jídlu atd. Příští hodinu zavítají do obchodu s oblečením na velký nákup. Cestou si zazpívají pěknou písničku.

text a foto: Mgr. Vrabcová Petra, lektorka kroužku Hravá angličtina

Kroužek je tu pro každého, kdo má rád pohyb a různé hry s míčem. Jedná se o děti od 2. třídy až po 5. třídu. Děti se během kroužku naučí správné manipulace s míčem, jak správně házet a chytat míč, strategie různých míčových her a jak spolupracovat v týmech. Naučí se také, že není důležité vyhrávat, ale zúčastnit se a mít radost z pohybu.

text a foto: paní Fišerová Monika , lektorka kroužku Míčové hry

Výuka tanečního kroužku probíhá zábavnou formou s důrazem na rozvíjení motoriky, správného držení těla a vnímání rytmu. Stejně jako každé jiné umění, i tanec je o kreativitě. Učí děti přirozenosti a motivaci. Děti se učí k povinnostem, že na trénink se chodit musí. Také se naučí vyjadřovat své emoce tancem. Tanec je dřina a po ní přichází odměna! Odměna se splnila v podobě vystoupení a příležitosti předvést spolužákům choreografii na akci školy pod vedením lektorky Romany Hurdálkové. Rovněž jsme se přihlásili, do soutěže Tančí celá škola II. S pomocí děvčat z 9. A. vznikla veselá taneční sestava. Rádi přivítáme další tanečnice i tanečníky každé úterý od 15:00 do 16:00hod v prostorách školy.

text a foto: paní Hurdálková Romana, lektorka kroužku Tanečky

Jsme sportovní kroužek, je ideální pro všechny děti, které si chtějí vyzkoušet pestrou škálu sportů a dovedností. Zaměřujeme se na všeobecný rozvoj pohybových schopností a především v dětech vybudujeme lásku k pohybu. Neklademe důraz na výsledky dětí, u sportování se hlavně bavíme, cvičení prokládáme nepřeberným množstvím her a společných aktivit, což u dětí zlepšuje spolupráci ve skupině. Když počasí dovolí, chodíme ven na para dráhu, atletický stadion, v tělocvičně spousta sportů vyzkoušíme. Sporťáček je jeden tým.

text a foto: paní Svobodová Andrea , lektorka kroužku Sporťáček

Šikulové je zájmový kroužek určený pro děti od 1. po 5. třídu, který se zaměřuje na výtvarné umění. Děti se zde učí různé techniky, jako je malování, kreslení, modelování nebo vyrábění. Cílem kroužku Šikulové je podpořit kreativitu a fantazii dětí a rozvíjet jejich výtvarné schopnosti. Kroužek je veden lektorkou, která se snaží dětem předat své znalosti a zkušenosti. Důraz je kladen na individuální přístup k dětem. Lektorka děti učí samostatné i skupinové práci. V rámci kroužku se nezapomíná ani na zásady správné a zdravé komunikace. Zvolené činnosti rozvíjejí jemnou motoriku, koncentraci a trpělivost. Kroužek Šikulové se koná vždy v pondělí od 15:00 do 16:00. Pro dítě co má zájem o výtvarné umění, může být kroužek Šikulové skvělou volbou. Naučí se novým věcem, bude mít možnost vytvořit něco vlastního a zároveň se bude bavit s ostatními dětmi.

text a foto: paní Karajani Pavlína, lektorka kroužku Šikulové