Třída 5.B

Přečtěte si, jak popisují žáci 5. B své hodiny tělesné výchovy na bruslích:

Leontýnka: 5. března jsme šli na zimní stadion. Bylo to moc hezké a moc jsme si to užili. Učili jsme se jezdit pozadu, zkoušeli jsme i otočky. Nejdřív jsme se netěšili, ale pak se nám nechtělo odcházet, jak nás to bavilo.

Matěj: Celá třída jsme šli při TV bruslit. Jakmile jsme se dostali na led, dělali jsme různá cvičení a také jsme měli volné jízdy. S klukama jsme pak hráli hokej a skončilo to remízou 4:4.

text: Leontýnka a Matěj, žáci 5. B

Dne 19. 2. 2024 se žáci 5. B zúčastnili vzdělávacího programu „World of Fake“ v UFFO Trutnov.

Postřehy žáků: Naučili jsme se spoustu věcí, co se týče internetu. Vědomosti z představení byly velice poučné. Divadlo zahrnovalo i zábavný děj, který se všem líbil. Emča z 5. B.

text a foto: Mgr. Šedivá Iva, třídní učitelka 5. B

Druhý zářijový týden zahájila třída 5. B "výuku" na BIVAK kurzu. Ten se koná tradičně v Peci pod Sněžkou na Havlově Boudě. Žáci a pedagogové využili super počasí ze začátku týdne k venkovním aktivitám, včetně náročného výstupu na nejvyšší horu České republiky - Sněžku. Dle informací paní třídní učitelky Mgr. Javůrkové Heleny se všem skvěle daří. Tak ahoj za týden ve škole.

text a foto: Mgr. Javůrková Helena, třídní učitelka 5. B a pan Krejčí Jaroslav, vedoucí kurzu

Dne 19. 2. 2024 se žáci 5. B zúčastnili vzdělávacího programu "Tonda obal". Žáci se v rámci setkání s lektorem dozvěděli mnoho zajímavých informací ohledně recyklace odpadu.

Postřehy žáků: Žáci se učí, jak správně třídit odpad. Cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru. Žáci se seznamují s barvami kontejnerů. Nově jsme se dozvěděli, že do papíru se nehází špinavé kapesníky, do skla nepatří žárovky a do plastu můžeme vhodit i plechovky. Existují i červené na elektrospotřebiče. Naše planeta je velmi přeplněná odpady, proto je velmi důležité třídit. Alenka z 5. B.

text a foto: Mgr. Šedivá Iva, třídní učitelka 5. B

Tento rok jsme absolvovali „START KURZ“.  Je to první, startovní kurz.  Někteří žáci byli poprvé sami bez rodičů mimo domov. Absolvovali jsme spoustu aktivit: turistiku, běh, plavání, uzlování, první pomoc, karneval, překážkovou dráhu, návštěvu bunkru z 2. světové války, BZS v Odolově, prolézání cvičným polygonem na BZS (kde náš spolužák Ondra vytvořil nový rekord polygonu!!), cestu do Stárkova, sběr hub, kterých kolem bylo spousty a spousty!! Počasí se nám vydařilo a kurz jsme si moc užili. Už se moc těšíme na příští rok na „BIVAK KURZ“ na horách.

text a foto: Mgr. Fribová Helena, třídní učitelka 4. B