Třída 7.C

Jako jedna z prvních tříd se naše třída 7. C mohla těšit na ubytování na nově školou zvolené Benátecké chalupě ve vísce Rokytno v Rokytnici nad Jizerou. Z Trutnova cesta autobusem trvala 1 hodinu, za kterou jsme urazili 53 km krkonošskou krajinou západním směrem. Autobus nám zastavil na parkovišti na vršku serpentýn, kde už na nás čekal pan Kája z chalupy se čtyřkolkou a vlekem, do kterého jsme si přenesli všechny věci a dovezl je na místo našeho ubytování. Děti si tak mohly jít těch pár set metrů k chalupě obtěžkány pouze svými laskominami z domova. Chalupa na nás dýchla příjemnou atmosférou rodinného podniku, o který se Lenka a Kája a jejich personál s láskou starali. Se stejnou láskou se starali i o naše bříška, sjezdovku a cokoliv jsme potřebovali. Chalupa disponuje větší společenskou místností, 8 pokoji, každý s vlastní koupelnou a WC s celkovou kapacitou 31 lůžek, venkovním úložným prostorem na lyže, kioskem pod sjezdovkou a rolbou, která pomáhá denní údržbě sjezdovky. Sjezdovka je 500 m dlouhá, příjemně široká i strmá pro všechny lyžaře. K tomu všemu chalupa nabízí upravenou běžkařskou dráhu, která se nachází naproti parkovišti v místě příjezdu. Počasí nám přálo, obklopovala nás parta skvělých lidí a dětí a tak se nám lyžařský kurz vydařil a budeme na něj dlouho vzpomínat.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Bc. Rosulková Lucie, třídní učitelka 7. C a paní Ilievová Markéta, asistent pedagoga 7. C

V úterý 24. 5. jsme se společně s 5. A vypravili do Českého ráje na hrad Kost. Byl pro nás připraven bohatý a zajímavý program: prohlídka hradu Kosti, produkce sokolníka - ukázky chovu a lovu dravých ptáků, hradní trojboj o ceny – LUKOSTŘELBA, PŘETAHOVÁNÍ LANEM a VRH GOTICKOU SEKYROU šermířské divadelní představení v historickém duchu. Radost nám udělal i výborný oběd. Dopoledne

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 5. C

Během páté třídy jsme absolvovali dva dny věnované dopravní výchově (podzim + jaro). Pracovníci SVČ ve spolupráci s městskou policií si pro nás připravili spoustu zajímavých činností. Museli jsme projít teoretickou i praktickou částí celého kurzu. Na konci jsme mohli získat průkaz cyklisty.

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 5. C

V pondělí 2. 5. jsme se vypravili na exkurzi do HZS v Trutnově. Zástupce trutnovských hasičů nám poutavě vyprávěl o všem, co musí správný hasič umět a co ke své práci používá. Zjistili jsme, že toto zaměstnání je velmi náročné a ne každý ho může vykonávat.

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 5. C

V úterý 15. března se v tělocvičně naší školy sešly 5. třídy. Proběhlo zde školní kolo soutěže v recitaci a zpěvu.

K vidění byly výborné výkony a porota se usnesla takto:

RECITACE

1. místo Petr Plecháč (5. C)

2. místo Jeník Horáček (5. C)

3. místo Kája Bečková (5. C)

ZPĚV

1. místo Sofie Solfronková (5. B) a Emily Campbell (5. A)

2. místo Lenka Vyskočilová (5. B)

3. místo Jakub Kosinka (5. C)

Děkujeme všem zúčastněným za odvahu a předvedené výkony a gratulujeme vítězům.

text a foto: třídní učitelky 5. ročníků