ZaS centra - metodické centrum Začít spolu
při ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Výhody pro děti

Metodické centrum Začít spolu je místem poskytujícím odborné zázemí pro podporu a profesní rozvoj pedagogů, sdílení a společné učení. ZaS centrum pomáhá školám při realizaci programu Začít spolu a přibližuje program učitelům, dětem i rodičům.

Výhody pro rodiče

Posláním centra je propojovat partnery ve vzdělávání, zapojit rodiče, podpořit wellbeing dětí a vyučujících a dlouhodobě spolupracovat na zvyšování kvality vzdělávání v regionu. Nabídka služeb vychází z programu Začít spolu a jeho základních principů.

Výhody pro učitele

Cílem regionální podpory je mapovat potřeby škol v regionu, podpořit kolegiální spolupráci učitelů/ek a škol, které mají k sobě blízko, inspirovat se cestou vzájemné návštěvy škol a školek v regionu, zvýšit informovanost a zájem rodičů o téma vzdělávání.

Více informací o programu ZaS centra Trutnov naleznete zde.

Nabídka služeb ZaS centra Trutnov

Metodické centrum v průběhu školního roku zve pedagogy a veřejnost na vzdělávací akce (semináře, webináře, školení apod.), nabízí prostor pro sdílení dobré pedagogické praxe, otevírá dveře do výuky tříd s programem Začít spolu a přináší diskuse pro rodiče a veřejnost nad aktuálními tématy z oblasti vzdělávání.

Odborné akce

• odborné semináře
  • ucelené kurzy pro vyučující

Sdílení

• pravidelná příležitost k setkání učitelů a učitelek
  • sdílení a prozkoumávání aktuálních pedagogických témat

Akce pro rodiče

•    seznámení s programem Začít spolu a s tím, jak probíhá den ve třídě ZaS
•    diskuse nad názory/pohledy rodičů na současné vzdělávání
pozorování výuky Začít spolu

Den ve třídě Začít spolu

• seznámení s programem ZaS přímo ve třídě základní školy
  • přímé pozorování způsobu práce vyučujících a dětí
  • inspirace materiály a pomůckami, které děti při své práci tvořivě využívají
  • reflexe a diskuze nad vybranými tématy
  • průvodkyněmi jsou metodičky Step by Step ČR

Vznik metodických center finančně podpořily
Nadace České spořitelny a Nadace BLÍŽKSOBĚ.