Třída 7.A

Lyžařský výcvik obou tříd proběhl za mrazivého slunečného počasí v týdnu 7. až 13. 1. 2024 v Rokytnici nad Jizerou. Ubytováni jsme byli na Benátecké chalupě, kde nám výborně vařili. Sněhové podmínky nebyly ideální, proto jsme se první den věnovali tréninku běžeckého lyžování na louce u lesa, kde jsme si vyzkoušeli klasiku i bruslení a s většími či menšími úspěchy i různé otočky. V dalších dnech jsme už pak mohli na uměle zasněžený svah, kde probíhala výuka na sjezdovkách. Kromě lyží jsme si užili i vycházku do hor s nádherným výhledem na západ slunce. Pobavili jsme se i cestou po zamrzlé sjezdovce, kde jsme objevili parádní klouzačku.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Ing. Kuhnová Kristina, třídní učitelka 7. A a Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 7. B

V úterý 15. března se v tělocvičně naší školy sešly 5. třídy. Proběhlo zde školní kolo soutěže v recitaci a zpěvu.

K vidění byly výborné výkony a porota se usnesla takto:

 

RECITACE

1. místo Petr Plecháč (5. C)

2. místo Jeník Horáček (5. C)

3. místo Kája Bečková (5. C)

ZPĚV

1. místo Sofie Solfronková (5. B) a Emily Campbell (5. A)

2. místo Lenka Vyskočilová (5. B)

3. místo Jakub Kosinka (5. C)

Děkujeme všem zúčastněným za odvahu a předvedené výkony a gratulujeme vítězům.

 

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: třídní učitelky 5. ročníků

Na začátku tohoto roku se žáci 3. A a 4. A zúčastnili lyžování na Pomezkách. Děkujeme všem příznivcům a sponzorujícím rodičům za pomoc se zorganizováním této zdařilé akce. Moc jsme si to užili!

text a foto: Mgr. Samcová Petra, třídní učitelka 3. A a garant akce

Na začátek našeho kurzu jsme vyšlápli velký kopec na Havlovu boudu v Peci pod Sněžkou a hned jsme se ubytovali. Na pokojích se nám moc líbilo a po celou dobu kurzu vařili výtečně. V pondělí jsme dokončovali náš herbář, v úterý byl celodenní výlet na Sněžku (ušli jsme 23 km – uf!), ve středu jsme výletili v okolí Velké paseky, ve čtvrtek bylo na výběr střílení ze vzduchovky/hra Štěstí a večer jsme měli karneval. Největší zábava pro nás byla čtvrteční bobová dráha. Bivak jsme si moc užili.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Samcová Petra, třídní učitelka 5. A 

Na závěr zimy jsme si společně 2. A a 3. A užili spaní ve škole z 28. 2. do 1. 3. 2019. S kamarády a kamarádkami jsme si ve třídě zatančili v maskách, zahráli hry a prožili společně i noc.

 

text a foto: Mgr. Samcová Petra, třídní učitelka 3. A

Back to top