Poslední den školního roku 2023/24 je tu a my se společně loučíme. Hodnotíme vše, co jsme ve druhé třídě zvládli a zažili a není toho málo. Vysvědčení nám udělalo radost a malé dárečky od kamarádů také. Přejeme s dětmi ze 2. C všem krásné léto plné sluníčka a krásných zážitků.

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 2. C

Celoroční putování druhou třídou jsme zakončili výletem do Janských lázní. Od lanovky jsme se vydali naučnou Medvědí stezkou směrem ke Stezce korunami stromů. Cestou jsme si přečetli mnoho zajímavostí o zvířatech, žijících tady u nás v Krkonoších a plnili jsme všechny připravené úkoly. Většinu času jsme ale strávili na nádherném hřišti přímo pod Stezkou korunami stromů. Počasí nám přálo, takže jsme si výlet se sportováním v přírodě moc užili.

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 2. C

Na začátku února jsme se vypravili do knihovny na Krakonošově náměstí. Všichni máme rádi pohádky, proto si pro nás paní knihovnice připravily povídání na toto téma. Dozvěděli jsme se o magických pohádkových číslech, přemýšleli jsme o nadpřirozených bytostech a hledali pohádkové dvojice. Poslechli jsme si také úryvky pohádek z cizích zemí. A protože už jsme celkem zdatní čtenáři, mohli jsme se nakonec začíst do knížek, které nás něčím zaujaly a pak si je i vypůjčit domů.

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 2. C

Jaro je v plném proudu a my ho vnímáme všemi smysly - pozorujeme, nasloucháme, čicháme, ochutnáváme, saháme, hladíme. Během exkurze do Velkých Svatoňovic se nám to opravdu dařilo. Telátka ani kravičky se nás nebály a čerstvé mléko nám moc chutnalo. Díky tatínkovi naší spolužačky z 2. A  jsme se mohli podívat na jeho sbírku starých budíků, hraček a dalších zajímavých předmětů z minulosti. Názorně jsme si předvedli, jak fungoval parní stroj, který byl vyroben jako hračka, zjistili jsme, co je uvnitř budíku nebo jak vypadal starý psací stroj.

text a foto: Mgr. Brádlerová Miloslava, třídní učitelka 2. C

V hodinách SKN se věnujeme tématu: Naše vlast - ČR. Povídáme si také o městě, ve kterém žijeme, kam chodíme do školy, objevujeme a poznáváme zajímavá místa v okolí. Navštívili jsme tedy i Galerii Draka, kde jsme se o Trutnovu dozvěděli plno důležitých informací a nejen to… Pojďte se s námi podívat.