Třída 9.B

Od 6. 6. do 11. 6. se naše třída po dlouhé covidové přestávce zúčastnila cyklistického kurzu v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Během našeho pobytu jsme najezdili zhruba 100 km, a to v různých druzích terénů. Během těchto vyjížděk jsme navštívili perly tohoto kraje, jako například hrad Kokořín, zámek v Mělníce, skalní obydlí, ale také jsme si dali vyhlášenou zmrzlinu ve městě Mšeno, koupali jsme se v Harasovském rybníce, který je zasazen do velmi krásné scenérie skal a starobylých lázní. Krom toho jsme si zahráli turnaj v přehazované, závodili jsme na kánoích, jeli jízdu zručnosti a zakončili jsme vše závodem do vrchu. Celý pobyt jsme si náramně užili, k čemuž samozřejmě přispělo i pěkné počasí a výborné jídlo, které nám paní kuchařky připravovaly.

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel

Jako přípravu na náš cyklokurz jsme si naplánovali výlet na kolách po okolí Trutnova. Vyrazili jsme po obědě od kina Vesmír po cyklostezce do Horního Starého Města. Odtud jsme se vydali krásnou přírodou skrze zaniklou obec Bystřice. Zde jsme se na osamocené mýtině rozdělali oheň, na kterém jsme si opekli vuřty, hamburgery, sýry, ale i marshmellounové bonbóny. Po tomto zastavení jsme pokračovali směrem na Sejfy, dále do Mladých Buků, kde jsme si kromě mlsání zajezdili také na bobové dráze Berta. Poté jsme již vyrazili přes Mladé Buky na Kalnou vodu a zpět na cyklostezku a trénink jsme zakončili opět u kina, kde jsme začínali. Najeli jsme 23 kilometrů a je třeba říci, že si všichni vedli velice dobře, takže se budeme těšit na náš cyklokurz, který se odbyde v malebné přírodě okolo hradu Kokořín.

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel

I když nám počasí moc nepřálo, sešli jsme se na Para po dlouhé době, abychom se viděli, popovídali a třeba si i užili zbytků sněhu. Bylo to moc příjemné setkání a budu se těšit někdy příště…

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel 8. B

Naše třída 8. B se dohodla, že aspoň malým dílem zkusí podpořit velmi těžkou práci lékařů a sestřiček v naší trutnovské nemocnici. Shromáždili jsme plno dobrot, které jsme následně nechali předat těm, kteří si to určitě zaslouží.

Za Vaši práci všichni moc děkujeme a vážíme si jí.

text a foto:  žáci 8. B a Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel

Poslední den, kdy jsme byli ve škole v tomto „zvláštním“ roce, jsme si uspořádali již tradiční vánoční besídku. Poseděli jsme u dobrot a čaje, poslechli si vánoční koledy, dali si dárky a hlavně jsme také nezapomněli na lidi, kteří to zvláště v této době potřebují. Koupili jsme potřebné hygienické potřeby a předali je paní ředitelce z dobročinné organizace Most k životu, která se stará o matky samoživitelky. Tímto bych chtěl všem moc poděkovat za přinesené věci.

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel 8. B