• foto-skoly1
loading...

Global Teacher Prize Czech Republic je odborná cena pro pedagogy působící na základních a středních školách v České republice. Sleduje odbornost pedagogů, individuální přístup k žákům, vytváření a používání inovativních učebních metod a zapojení učitelů do mimoškolních aktivit a odborné komunity.

Účastníci soutěže jsou hodnoceni podle následujících kritérií: Podpora vzdělávacího úspěchu každého žáka. Vytváření přenositelných inovativních forem výuky. Spolupráce s dalšími vzdělávacími organizacemi včetně zahraničí a aktivní účast v mimoškolních aktivitách. Zapojení a vliv v profesní komunitě.

Ze skupiny 130 přihlášených učitelů a učitelek postoupily do semifinále soutěže dvě paní učitelky působící na ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38. Mgr. Burešová Kamila a Mgr. Tylšová Renata. Obě pracují v programu Začít spolu.

Oběma semifinalistkám gratulujeme k velkému úspěchu. Velmi si vážíme toho, že jejich práce a profesní kvality byly oceněny v tak náročné profesní soutěži. Přejeme jim hodně energie do jejich další pedagogické práce.

Vítězkou roku 2021 se stala Heřmanová Bára, která při výuce používá program Začít spolu. Bára učí převážně na I. stupni ZŠ Mozaika, o.p.s. v Rychnově nad Kněžnou, kde zároveň působí jako školní speciální pedagožka. Jako externí mentorka a lektorka spolupracovala tři roky i s naší základní školou v projektu Učíme se spolu.

 

text: Mgr. Schierlová Jana

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Back to top