• skola_zima_com_2_m
loading...

Naše škola již před několika lety adoptovala černošského chlapce Charlese Mugerwu z Ugandy a šest let ho finančně podporovala v jeho studiu. Naše škola v projektu Adopce na dálku pokračuje. Nyní máme v adopci dívku z Indie. Ramyu baví zpěv a tanec a vyznává hinduistické náboženství. Otec zemřel na infarkt. Bydlí se svou matkou ve městě Balehonnur. Její matka pracuje jako námezdní dělnice na kávové plantáži, vydělává velmi málo. Ramya se rozhodla studovat vysokou školu v Shringeri, která je 36 km od jejího bydliště. Nyní studuje bakalářský obor, který je obchodního zaměření a bude trvat 3 roky. Do začátku vánočních prázdnin bude probíhat finanční sbírka, třídní učitelé vybírají peníze do 20. prosince!!! Peníze, které naše škola vybere, poslouží na zaplacení jejího školného - aby mohla dále studovat na své škole. Tak snad vybereme potřebnou částku! Děkujeme všem, kteří se zúčastní… Více o projektu na ZDE.

 

text: Mgr. Pilná Taťána, garant akce

Back to top