• foto-skoly1
loading...

Dne 28. 6. 2023 jsme navázali na čtyři roky starou tradici z předcovidového období v podobě školního kola v aquatlonu. Akci pořádali členové ŠSK Kapitáni při ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38.

Závodů se zúčastnila bezmála stovka žáků z 1. až 9. ročníků. Cílem projektu bylo nabídnout dětem sport, který kombinuje plavání a běh. Dvě disciplíny, patřící mezi základní pohybové dovednosti, které je vhodné u dětí rozvíjet a upevňovat. Díky skutečnosti, že je aquatlon finančně nenáročný, si může tento sport vyzkoušet opravdu každý. Navíc jsme celou akci pojali jako zážitkovou, takže tomu odpovídaly přiměřeně zkrácené plavecké i běžecké distance.

Závod byl odstartován plaveckou částí na letním koupališti v Trutnově. Žáci z 1. až 5. tříd plavali 25m volným způsobem a žáci 6. až 9. ročníků 50m volným způsobem. Následně se běžecká část odehrála na přírodní trati za Bike Parkem. Žáci 1. stupně běželi 400m a žáci 2. stupně 800m.

Kompletní výsledky ZDE a obsáhlá fotogalerie ZDE.

Poděkování patří všem závodníkům za předvedené výkony a kolegům ze ŠSK Kapitáni za pomoc při pořádání akce. Sportu zdar a užívejte prázdniny plné pohybu!

foto: pan Petr Jiří

text: Mgr. Karajanis Petr, DiS., garant akce

Back to top