• banner_dod_vd_2023
  • skola_zima_com_2_m
loading...

Žáci 6. A se v druhé polovině října vydali na terénní paleontologické cvičení na Haldu Ida, která se nachází v lokalitě Malých Svatoňovic. Halda vznikala v průběhu těžby černého uhlí, kam se vyvážela hlušina z nedaleké „prádelny“ IDA. Žáci vyzbrojeni „geologickými“ kladívky hledali v prvohorní hornině otisky pravěkých kapradin, přesliček a plavuní. Trpělivá práce každého paleontologa byla po zásluze odměněna nálezy otisků, které si mohli žáci odnést domů. Vzhledem k „úlovkům“ zkamenělin a nádhernému počasí musíme terénní paleontologické cvičení považovat za zdařené. Pevně věřím, že zážitky z této výpravy do pravěku zůstanou v povědomí frekventantů cvičení pěknou řádku let. A tak je to správně, tak to má být…

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Karajanis Petr, DiS., učitel přírodopisu

Back to top