• banner_dod_vd_2023
  • skola_zima_com_2_m
loading...

Poslední říjnový den školního roku 2023/2024 nás poctila svojí návštěvou Cimbálová muzika RÉVA. Cílem koncertu bylo představit cimbálovou muziku tak, jak ji žáci neznají. Přiblížit ji dětským posluchačům, kteří by si k ní jen stěží hledali cestu. Kapela se úspěšně snaží zábavnou formou vtáhnout žáky do děje a střídáním různých hudebních žánrů chce ukázat, že cimbálová muzika není jen přežitkem minulých generací, ale že dokáže oslovit a pobavit také dnešní mladou generaci a stále má co nabídnout. Muzikanti hrají pochopitelně pouze na tradiční hudební nástroje - cimbál, housle, kontrabas, klarinet a saxofon. RÉVA v naší tělocvičně zahrála dva koncerty pro více jak 600 žáků! Během vystoupení zazněly lidové písničky, klasická hudba, moderní melodie nebo rock. Podle nadšení žáků a potlesku, kterým žáci odměnili každou zahranou písničku, jsem si jistý, že tato hodina hudební výchovy měla opravdu smysl.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Karajanis Petr, DiS., garant akce

Back to top