• banner_dod_vd_2023
  • skola_zima_com_2_m
loading...

V úterý 7. listopadu do naší školy zavítal zpěvák kapely Nebe Petr Harazin. V rámci preventivních programů žáci 7. a 8. ročníků absolvovali jeho besedu o alkoholu. Petr nám vyprávěl svůj příběh, kdy ho nadměrná konzumace především piva dovedla až na Psychiatrické oddělení v Opavě. Zde strávil 90 dní. Jeho léčba byla úspěšná a již 4 roky abstinuje. V závěru programu padala spousta zajímavých dotazů. Pak nám Petr zahrál a zazpíval píseň Kvit, která zazněla ve filmu Abstinent. Nakonec proběhlo fotografování a podepisování. 

Postřehy žáků:

„Po této přednášce, nebudu hodně pít alkohol.“

„Je hustý, že s tím alkoholem přestal.“

„Mám s ním fotku, hezky se poslouchal a dozvěděla jsem se spoustu věcí.“

„Nikdy nebudu pít. Vzala jsem si ponaučení, bylo to smutné.“

„Hodně mě zaujalo, kolik lidí v léčebně skončí.“

„Docela mě zaujalo, jak daleko to může zajít.“

„Bylo zajímavé poznat člověka, který to vše (závislost a léčbu) osobně prožil.“

„Moc se mi líbila ta písnička.“

 

text: Mgr. Schmiedová Dagmar, garant akce

Back to top