• banner_dod_vd_2023
  • skola_zima_com_2_m
loading...

Na naší škole i tento školní rok funguje parlament - tedy lépe řečeno školní sněm. Je to instituce zřízená za účelem zvýšení vlivu žáků na dění ve škole; vymýšlí, plánuje a realizuje nejrůznější vylepšení školního života, akce pro žáky i veřejnost. Sněm spolupracuje s učiteli i s vedením školy. Sněmu se účastní výhradně žáci 8. a 9. tříd. Mladší žáci mají možnost psát své požadavky na mail současného předsedy Vojtěcha Volmana z 9. B (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Sněm zasedá měsíčně dle potřeby, vždy v pondělí ráno v době třídnické hodiny. Také se jednotliví zástupci účastní schůzí Krajského parlamentu mládeže Královéhradeckého kraje, např. tento týden 17. listopadu 2023, kde budou představeny cíle a vize jednotlivých parlamentů na další roky. Zápisy z jednotlivých zasedání jsou k nahlédnutí na flipchartu v učebně 4SU5 na budově ve Školní ulici a jsou zveřejňovány v článcích na webových stránkách školy. Předseda sněmu bude také zván na provozní porady. Za minulý školní rok se podařilo žákům dosáhnout například těchto cílů: zvolit nového předsedu, rozšířit nabídku volitelných seminářů, vyzdobit chodbu ve Školní ulici, vybrat témata zážitkových týdnů.

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, garant z řad pedagogů

Back to top