• skola_zima_com_2_m
loading...

Dne 27. 11. 2023 jsme vyrazili vlakovým spojením do České Skalice, kde jsme navštívili muzeum Boženy Němcové, kterou lze bezesporu zařadit mezi nejvýznamnější české spisovatelky. Návštěva muzea byla naplánována v rámci aktuálně probírané výuky z pohledu české literatury, tudíž skvěle zapadala do osnov probírajícího učiva. Děti se v muzeu probíraly skrze pracovní listy, jež obsahovaly otázky ohledně Boženy Němcové, dozvěděly se spoustu informací, které si již pamatovaly či znaly, anebo se dozvěděly mnoho informací nových. Za všechny zajímavosti ohledně Boženy Němcové lze zmínit např. fakt, že nejznámější dílo Boženy Němcové, Babička, bylo doposud přeloženo do všech více či méně známých jazyků včetně čínštiny, japonštiny či hebrejštiny, vyjma jediného, a to řečtiny. Návrat do Trutnova probíhal rovněž formou vlakové dopravy a lehce po 13:30 již děti usedly ve školení jídelně k obědu. Pevně věříme, že akce byla dětem ku prospěchu, nabídla zpestření výuky a budeme se těšit na další zážitky při akcích budoucích.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text: Mgr. Čech Petr, třídní učitel 6. B a garant akce

foto: Mgr. Marksová Zuzana, třídní učitelka 6. A a Mgr. Čech Petr, třídní učitel 6. B

Back to top