• skola_zima_com_2_m
loading...

V pátek 15. 12. 2023 se třída 8. C vypravila na exkurzi do iQLANDIE v Liberci. Všichni jsme nejprve zamířili do planetária, kde jsme zhlédli živě komentovaný pořad „Všichni jsme hvězdy“. Dozvěděli jsme se, jak vypadaly první hvězdy po Velkém třesku, jak hvězdy vnikají, existují, umírají a jaká je souvislost mezi hvězdami a lidmi. Následně jsme se rozdělili a každý zamířil k jiné expozici dle svého zájmu. Prohlédli jsme si expozice MatematikUm, Člověk, Smysly, Živly, Kosmo, GEO, Vodní svět, GEOlab, Věda v domě nebo Překonané vynálezy. V expozici Člověk jsme si vyzkoušeli, jakou kapacitu mají naše plíce, jak hlasitě dokážeme zakřičet a také jsme si popovídali s robotem Thespianem. V expozici Živly jsme se snažili udržet rovnováhu na simulátoru zemětřesení, obalili se obří bublinou a pozorovali krásu Teslova transformátoru. V GEO expozici jsme mohli usednout do leteckého simulátoru nebo gyroskopu a zažít výcvik astronautů. Z iQLANDIE jsme se přesunuli do liberecké ZOO. Na ploše 14 ha jsme obdivovali přes 170 druhů zvířat z různých kontinentů. Viděli jsme takina čínského, zebru bezhřívou, soba lesního, levharta sněžného, paviána pláštíkového, mangabeje žlutobřichého, viskaču, aru hyacintového, orlosupa bradatého, lachtana hřivnatého, pandu červenou, tygra indického a mnoho dalších zajímavých živočichů. Tento předvánoční den jsme si velmi užili.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

Back to top