• skola_zima_com_2_m
loading...

Ve středu 17. ledna reprezentovali Vojtěch Lendvay (7. B) a Michaela Vladyková (9. B) naši školu v okresním kole Dějepisné olympiády, které proběhlo na Základní škole Komenského v Trutnově. Soutěže se zúčastnilo celkem třicet žáků a žákyň základních škol a víceletých gymnázií. V nesnadných úkolech na téma „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.” prokázali Vojta i Míša skvělé znalosti české historie. Míše utekla o půl bodu bronzová příčka, ale i čtvrté místo jí zaručuje postup do krajského kola. Vojta v konkurenci starších žáků skončil na šestém místě, o jeho postupu do kraje se teprve rozhodne. Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

text a foto: Mgr. Blahnová Petra, garant akce

Back to top