Cena pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic zná své letošní vítěze. A stejně jako v předchozích letech, také letos stanula na stupních vítězů paní učitelka, která učí podle programu Začít spolu. 2. místo v prestižní soutěži získala Pavlína Moravcová – prvostupňová učitelka z odloučeného pracoviště ZŠ kpt. Jaroše Trutnov – ZŠ Pod Montací Náchod. Učitelka českého jazyka využívá v hodinách program Začít spolu, soustředí se na nezraňující komunikaci a na vysvědčení od ní dostávají děti slovní hodnocení. Není výjimečné, že sedí společně s dětmi v kruhu místo v lavicích a důraz dává na měkké dovednosti. Současně je ale podle ní důležité, aby se nezapomínalo na učení vědomostí a děti uměly pády nebo násobilku. Měkké dovednosti se tak mají učit v kontextu znalostí. A proč se děti mají rozvíjet v oblasti osobnostního růstu? „Je to podle mě důležité proto, aby byl člověk šťastný. Když na sobě člověk pracuje, když se vyrovnává postupně se všemi křivdami, ví o svých silných i slabých stránkách, nemůže ho nikdo jen tak zaskočit, je silný a sebevědomý. Může obstát v náročné době plné impulsů a různých vlivů,” říká Moravcová, kterou jsme představili v samostatném medailonku ZDE. Pavlíně upřímně gratulujeme a přejeme jí, aby jí její životní poslání přineslo ještě spoustu úspěchů a radosti. Finalisté soutěže měli na slavnostním večeru své podporovatele a kolegy, program Začít spolu byl zastoupený v různých rolích. Na předávání se potkaly semifinalistky, finalistky i hodnotitelky.

Zdroj: EDUin a fotoarchiv Začít spolu